Garry Glitter: Z väzenia rovno na zápis do registra nebezpečných delikventov

Pridané: 22.08.2008 | Autor: MelaniaSamuelova | Pridal: chris

Bývalej popovej hviezde sa nepodarilo utiecť pred britskou justíciou a dnes, napriek všetkým snahám vyhnúť sa letu do Londýna, priletel na letisko Heathrow.

 

Garry GlitterGarry Glitter

Po prepustení z vietnamského väzenia, kde si za pedofíliu odpykal 27 mesiacov, sa Garry pokúšal vstúpiť na územie hociktorej krajiny a ukryť sa tam. Neúspešne. Britské úrady ho predbehli a požiadali predstaviteľov krajín o zamietnutie vstupu na ich pôdu, pretože ide o osobu veľmi nebezpečnú, čo sa sexuálneho zneužívania týka.

Garry Glitter, vlastným menom Paul Francis Gadd, ešte vo Vietname odmietol nastúpiť do lietadla smerujúceho do Londýna. Následne predstieral infarkt,no prizvaný lekár nediagnistikoval žiadne problémy so srdcom, ktoré by Garrymu bránili v pokračovaní cesty domov. Ani tento pokus o zotrvanie v krajine inej ako v Británii nevyšiel.

V Thajsku ho nechceli ani minútu no a v Hong Kongu našiel iba dočasné útočisko, aj to iba na letisku pod dozorom v špeciálnej bezpečnostnej zóne. Po dvoch dňoch, či chcel alebo nechcel, bol Garry Glitter deportovaný do Británie.

Je smutné, ako spevák, ktorý v 70tych rokoch predával milióny albumov a bol fanúšikmi obdivovaný, teraz budí hrôzu a strach. Popová hviezda zhasla a Garry je už niekoľko rokov titulovaný ako delikvent, ktorý zneužíva maloletých. Pre jeho okolie predstavuje ohrozenie a preto sa ním už v Londýne zaoberá súdnictvo  a špeciálna komisia, ktorá by mala monitorovať jeho pohyb, pretože 64 ročný Brit má platný cestovný pas a s jeho financiami a známosťami by sa mu neskôr mohlo podariť ujsť z Londýna. Zatiaľ Garry sa už stihol zapísať do registra nebezpečných osôb, jeho povinnosťou bude  hlásiť polícii jeho pohyb po krajine a plan odcestovať za hranice a dostane zákaz vyskytovať sa v blízkosti detí a používať internet.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre