Odštartované! Čechomor začal svoje aktuálne turné v Londýne

Pridané: 22.09.2008 | Autor: MarcelaSchmidtova | Pridal: chris

Až do konca tohto roku bude skupina Čechomor na cestách, pretože sa vybrala na viac ako trojmesačné turné. 
foto: Marcela Schmidtováfoto: Marcela Schmidtová

Štartovacím bodom bol tento víkend Londýn a za koniec si členovia kapely predbežne určili Slovensko. Séria koncertov, ktorú chce Čechomor absolvovať ukáže Frantu Černého a spol. v polohe, na ktorú nie sú fanúšikovia zvyknutí. V Londýne predviedli akustický koncert v trojici.

Na koncertoch Čechomoru je to nepísaným pravidlom, že si diváci radi „zakrepčia“ presne podľa toho ako kapela píska, či skôr hrá. No v Londýne to bolo spontánnejšie ako hocikde inde. Členom kapely sa výborne hralo aj preto, že videli ako perfektne sa Slováci a Česi vedia spolu baviť a aj preto, že si mali čas všímať, že na koncerte boli snáď najkrajšie „baby“ z celého Londýna. Bubeník, ktorý je v stabilnej zostave Čechomoru iba pol roka, o toto potešenie prišiel, pretože do Anglicka nepriletel. Franta Černý je ale aj napriek jeho londýnskej absencii rád, že Martina Vajgla v kapele má. Vraj do „party“ zapadol, aj keď prišiel z čisto divokého rockového prostredia skupiny Wanastowi Vjeci a na aklimatizáciu potreboval dva roky.

Martin neporušil v Čechomore tradíciu, podľa ktorej si líder Franta Černý myslí, že dievčatá chodia na ich koncerty práve pre pekným bubeníkov. Dúfa, že aj počas aktuálneho turné to tak bude platiť. Až do vianočných sviatkov bude kapela iba hrať a hrať. Vraj preto, aby sa takto zabavili a príliš nevymýšľali. Ničnerobenie a oddychovanie v nich totiž prebúdza ich neposlušné „ja“.

foto: Marcela Schmidtová

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre