Vrah menom anorexia

Pridané: 26.01.2010 | Autor: Mika | Pridal: BarBara

Ženy sú so sebou spokojné len málokedy. Čím je žena krajšia, tým viac túži po dokonalosti a obdive mužov a často siaha až nad svoje sily. Skutočne považujú muži za ideál krásy obrovské hlavy na vychudnutých 40 kilových telíčkach? Samozrejme, že nie! Páni stále dávajú prednosť postavám typu - krv a mliekom! Tak prečo potom zástupy krásnych žien hladujú a hazardujú so svojim životom?

 

fotografiafotografia

Victoria Beckham nenávidí svoje podľa nej hrozne tučné telo! Rozhodla sa preto nastúpiť na odtučňovaciu kúru! Od jej bývalej pestúnky sme sa dozvedeli, že Victoria celé dni neje, len občas si dá šalát. Väčšinou však pije len vodu s citrónom. Vicky samozrejme akékoľvek informácie ohľadom svojej anorexie popiera. Fakty však hovoria proti nej! Aj keď vyzerá ako opuchnutá niť, prihlásila sa na odtučňovaciu kúru. Chce aby jej telo bolo bez gramu tuku!


Calista Flockhart po rokoch mlčania konečne otvorene priznala, že za svoju dievčenskú postavu vďačí anorexií! Len počas nakrúcania seriálu Ally McBealová sa herečka zmenšila o dve konfekčné čísla. Spomína, že v tej dobe pravidelne hladovala, pretože sa bála, že každý gram naviac jej pokazí postavu. Rozum dostala až vtedy, keď sa zamilovala do hereckého kolegu Harrisona Forda.


K anorexii sa s odstupom času priznáva aj herečka Lindsay Lohan. Pred pár rokmi nastúpila na také rýchle pracovné tempo, že popritom zabudla jesť. Schudla 10 kilogramov a takmer zomrela. Keď vtedy 19 ročnú herečku priviezli do nemocnice, lekári ju okamžite pripojili na infúzie. Dnes je kráska v pohode a vyhlasuje, že už nikdy nedopustí, aby sa niečo podobné v jej živote zopakovalo.


fotografiafotografiafotografia


Modelka Eva Herzigová si tiež kvôli anorexii užila svoje. Keď sa v roku 2003 po prvý krát objavili jej fotky, na ktorých vyzerá ako kostlivec, médiá začali špekulovať o jej závislosti na drogách! Niekdajšia svetová kráska vyzerala skutočne príšerne. Krv a mlieko sa zmenilo na nezdravú trosku! Dnes už našťastie Eva opäť vyzerá fantasticky a zdá sa, že jej problémy s anorexiou sú zažehnané.


fotografia


Od anorektickej dvojičky Mary Kate Olsen nikto nežiada, aby sa priznala k anorexii. Jej kostrička obtiahnutá bielou kožou a váha 38 kíl totiž hovoria jasnou rečou - Mary Kate opäť trpí touto závažnou chorobou! Všetci s napätím sledujú, či nastúpi na luxusnú kliniku v Utahu, kde sa už raz liečila. Hollywoodske klebetnice však tvrdia, že mladá herečka sa pokúša prehliadať svoju poruchu stravovania a radšej, ako by sa ňou zaoberala, ju naivne ignoruje. Mary Kate sa však scvrkáva takou rýchlosťou, že o chvíľu tu po nej ostane len obláčik pary. Ak vôbec...

 


Vo výpočte anorektičiek by sme mohli pokračovať, ich zoznam je skutočne dlhý. Trpela ňou Paula Abdul, Jane Fondová, Whitney Houstonová, Nicole Ritchie, Lindsay Lohan, Teri Hatcher...Oveľa horšie ako tieto dámy dopadli dve modelky - 22 ročná Luisel Ramos a 21 ročná Ana Carolina Reston. Svet modelingu a dokonalej krásy im natoľko zatemnil mozog, že odmietali do úst čokoľvek vložiť. Ich túžba po dokonalej postave sa pre ne skončila smrťou!


Anorexia môže zasiahnuť aj vašu rodinu
V 95 percentách trápi anorexia dievčatá. Najkritickejším obdobím je 12 až 18 rok. Za jednu z príčin vzniku tohto ochorenia sa považuje snaha dievčaťa zabrániť tomu, aby sa z nej stala žena. Anorexiu by sme teda mohli vnímať ako obranu proti ženstvu! Anorexia sa zo začiatku prejavuje ako „diétne správanie". Dievča si vyhliadne nejakú diétu, začne ju dodržiavať a okoliu dokazuje aká ja vitálna, šťastná a plná energie. Niekedy dokonca paradoxne anorektičky rady varia alebo nútia súrodencov ku konzumácií veľkých porcií jedla. Súčasťou anorexie sú aj obrovské klamstvá! Dievčatá skrývajú jedlo alebo tajne vracajú, falšujú svoju hmotnosť tým, že pred vážením vypijú väčšie množstvo vody alebo si do oblečenia schovávajú ťažšie predmety.

 

fotografiafotografia

V tejto fáze anorektička vyhľadáva akékoľvek šialené informácie o ďalších spôsoboch chudnutia. Na internete nie je problém nájsť rady pre anorektičky, ako zahnať hlad a teda skôr sa dopracovať k postavičke - kosť a koža. Medzi radami, pri ktorých čítaní sa zdravému človeku musí zastaviť rozum nájdete aj takéto „skvosty" - ak si hladná, buchni si päsťou do brucha!


Ak si dievča oveľa radšej ako na rezni pochutnáva na vate alebo pije len vodu, zahráva sa s vlastným životom! Okrem nechutenstva sa anorexia prejavuje aj stratou menštruácie, zachlpenými vlasmi, polámanými nechtami, zmenou nálad, zvýšeným ochlpením, nízkym tlakom, odpadávaním, závratmi.


Vzhľadom na až 20 % úmrtnosť je nutné, aby rodič v momente, ako spozoruje čokoľvek podozrivé, kontaktoval ošetrujúceho lekára. Základným cieľom liečby je zvýšiť energetický príjem a zvládnuť psychický stres.

Anorektička sa nevyhne hospitalizácií na špecializovaných oddeleniach ale ani psychoterapii. Keďže je ale mentálna anorexia chorobou celej rodiny, psychoterapeut je v kontakte nielen s pacientkou ale aj s rodinou. Čím skôr vyhľadáte odbornú pomoc, tým sa zvyšujú šance na vyliečenie.


Tak a teraz šup do chladničky dať si niečo pod zub!

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre