Gaba Dušíka odmeňuje František z Assisi

Pridané: 22.10.2008 | Autor: ErikMader | Pridal: chris

Gabo Dušík je známy najmä ako autor popových piesní. Medzi jeho najznámejšie autorské počiny patrí  „Chcem hrať fér“ - skladba, ktorú naspievala Sonia a najmä   „Láska“, pesnička, ktorú má vo svojom repertoári  Marcel Palonder, ale aj ANNA K a Anita Soul.Samozrejme, výpočet interpretov, s ktorými Gabo Dušík spolupracoval, by bol oveľa, oveľa dlhší.

 

Gabo DušíkGabo Dušík

V poslednom období však Gabo Dušík opustil mainstreamové vody a zamestnávala ho   úplne iná hudba. Už pred dvomi rokmi začal pracovať na muzikále „František z Assisi“, ktorú na svojej scéne uvádza prešovské Divadlo Jonáša Záborského. „ V jeden deň mi telefonoval Martin Kákoš, ktorý tento muzikál napísal. Opýtal sa ma, či by som nemal záujem participovať na hudbe k muzikálu,“ spomína Gabo Dušík. „ Neváhal som ani minútu, bola to možnosť pracovať na niečom, čo ma interesovalo už dlhší čas“.

Dušík priznáva, že pri takejto práci nikdy neviete, či vynaložená energia bude odmenená úspechom. V prípade muzikálu „ František z Assisi" sa však zdá, že práca priniesla vytúžené ovocie. Muzikál sa blíži k 60-tej repríze  a vraj je celkom reálne, že  „padne“ aj magická stovka predstavení. Veľavravné je číslo, ktoré hovorí o návštevnosti muzikálu.Muzikál František z Assisi sa v budúcom roku začne  paralelne hrávať popri prešovskej scéne aj v Bratislave.  Tým pravdepodobne získa aj jedno prvenstvo.

Doterajšia spolupráca medzi Gabom Dušíkom a prešovským divadlom bude mať aj pokračovanie. Začína sa totiž pracovať na novom muzikále. Aj tentoraz budú témou dejiny a jedna z historických osobností

Okrem muzikálových povinností sa Gabo Dušík venuje spolupráci so slovenskými televíziami  a pohráva sa takisto s myšlienkou, že vydá výberovku najväčších hitov, ktoré ako skladateľ zložil. „ Chcel by som ale, aby sa tieto pesničky naspievali znovu a aby ich naspievali mladí interpreti. Jednoducho niečo na spôsob Hitu storočia. “
Dodajme ešte, že pred mesiacom vyšla výberovka skupiny GRAVIS, na ktorej najväčších hitoch sa Gabo Dušík výrazne podieľal.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre