Jeseň vonia gaštanovo

Pridané: 04.11.2008 | Autor: Mika | Pridal: BarBara

Dolniaci ich milujú, pre Severanov sú jedlé gaštany veľkou neznámou! Túto jesennú pochúťku nekúpite ani v Žiline, ani v Košiciach a ani v Trenčíne. V Bratislave však vždy s príchodom chladného počasia začne rozvoniavať vôňa, ktorej odolá len málokto.
Odkaz pre severnejšie oblasti:
Ani nech vás nenapadne vydať sa do najbližšieho parku a nazbierať si plnú tašku „gaštanov"! To čo rastie u vás nie je jedlý gaštan. Je to jedovatý pagaštan konský! Z pagaštanov si môžu vaše deti maximálne vyrábať zápalkové postavičky s veľkými bruškami.
gastany uvodgastany uvod

Nebuďte smutní, surové jedlé gaštany si môžete kúpiť v hypermarketoch na celom Slovensku. Ak sa vám už teraz zbiehajú slinky, zájdite do toho najbližšieho a my vás naučíme, ako si pripraviť gaštanové pochúťky. Najjednoduchšie, čo s nimi môžete urobiť, je pečenie. Gaštany umyte vlhkou utierkou a na vypuklej strane každý z nich narežte. Takto pripravené ich môžete piecť v rúre alebo na panvici. Nezabudnite ich občas poprevracať, aby vám neprihoreli.
Viac zručnosti si vyžaduje príprava gaštanového pyré. Gaštany musíte ošúpať a potom variť vo vode. Ešte za horúca ich potom prepasírujte cez sitko a dochuťte práškovým cukrom. Kto má rád niečo ostrejšie na jazyku, môže si do pyré priliať pár kvapiek rumu. Pyré najlepšie chutí so šľahačkou.

gastany 1agastany 1bgastany 1c

Gaštanové variácie
Gaštanové pyré a pečené gaštany sú klasikou. Naberte odvahu a vyskúšajte aj iné gaštanové variácie! Gaštany výborne ladia nielen so sladkými ale aj so slanými chuťami. Internet je plný rôznych zaujímavých receptov, v ktorých hrajú hlavnú úlohu gaštany. Výborná je vraj gaštanová polievka. Niekto nedá dopustiť na gaštanové koláče a vynikajúco chutí aj gaštanové rizoto. Úplnou špecialitou je aj gaštanový džem. Američania s veľkým nadšením plnia gaštanovou plnkou ešte väčších moriakov a Angličania zas obľubujú gaštanový puding.
Miluje ich aj kráľovná Alžbeta II.
Gaštany sa kedysi dávno dostali do Európy vďaka Rimanom, ktorí ich objavili v Turecku. Cez Slovensko prechádza hranica, kde gaštany rastú a kde už nie. Výborne sa im darí v teplejších oblastiach. Gaštany obsahujú bielkoviny, uhľohydráty, draslík, kalcium, sodík, fosfor, magnézium, železo, vitamín A a C. Gaštany vďaka draslíku pomáhajú telu prirodzene sa odvodňovať. V starej čínskej medicíne sa jedlé gaštany považujú za jeden z najdôležitejších zdrojov životodárnej energie. Kvôli tvaru a schopnosti obnovovať energiu ľadvín ich volajú „ovocím obličiek". Číňania tiež gaštany jedia na posilnenie kostí a kĺbov, na zvýšenie celkovej vitálnej energie, nosnosti a vytrvalosti organizmu. V minulosti sa z gaštanov mlela múka, z ktorej sa piekol chlieb. K najznámejším milovníčkam pochúťok z jedlého gaštana patrí anglická kráľovná Alžbeta II. Bratislavským pečeným gaštanom však musela odolať. Jej Veličenstvo totiž nesmie jesť na verejnosti!

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Jeseň v pančuškách

Komentáre