Vychytený učiteľ spevu: Marcel Palonder

Pridané: 01.01.2008 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Súťaž Slovensko hľadá Superstar sa skončila. Nastal čas pre víťazku, ale aj pre celú prvú desiatku dokázať, že sa vedia spojiť s tými správnymi ľuďmi, správnym spôsobom naspievať tie správne pesničky a stať sa takými úspešnými spevákmi ako Peter Cmorik či Zdenka Predná.

Marcel PalonderMarcel Palonder

Prispieť sa k tomu chystá aj Marcel Palonder. Počas Superstar fungoval ako hlasový pedagóg pre súťažiacich, pripravuje sa však aj na prácu producenta. „Existujú také prvotné dohody," pripúšťa diplomaticky. „Zatiaľ je otázne, kto bude jednotlivé albumy vydávať, potom sa dohodneme s prípadnými producentmi, či sa niečoho zhostím aj ja. Aspoň pokiaľ ide o niektorých interpretov. Určite ich však budem pripravovať minimálne po hlasovej stránke."

O Marcelovi je známe, že sám inklinuje k soulovej hudbe. Ako producent sa však neobáva ani iných žánrov. „Jedným z tých, s ktorými by sme mali intenzívnejšie spolupracovať, je Marcel Berky. Takisto aj Martin Konrád, uvidíme ako to pôjde s ostatnými, či napríklad aj Vierka Berkyová alebo Dominika Mirgová budú mať záujem o spoluprácu. Ja som jej otvorený."

Superstar Marcelovi Palonderovi naozaj v dobrom prospela, veď ide o speváka mimoriadnych kvalít, ktorý sa však už pomaly dve desaťročia pohybuje v slovenskom hudobnom undergrounde. Z Marcela sa tak stal podobný „prípad" akým bol klavírny virtuóz Richard Rikkon - precestoval celý svet, no rodné Slovensko ho „objavilo" až potom, keď robil korepetítora deťom zo Superstar.

Palondera teda čaká ťažký rok. Okrem produkcie niektorých albumov Superstaristov plánuje konečne nahrať aj vlastnú novú platňu, pripravuje repertoár aj pre svoju priateľku, speváčku Anitu Soul a ešte by mal vzniknúť aj nosič jeho skupiny Deep N Space. Nehovoriac o tom, že Marcel sa chce naďalej venovať aj práci hlasového pedagóga. „Pravdepodobne si založím spevácku školu a budem sa v nej obmedzenému počtu spevákov venovať obmedzený čas."

Aj samotný Marcel Palonder má svojho učiteľa spevu, je ním profesor Eduard Klezla, ktorý bol porotcom v českej Superstar. Medzi jeho žiakov patrí napríklad aj Dan Bárta.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre