No Name má za sebou tisíci koncert v kariére

Pridané: 09.05.2009 | Autor: PeterTarasovic | Pridal: chris

Tisíci koncert v kariére si pripísala na svoje konto košická skupina No Name. Chalani ho odohrali vo štvrtok večer v rodných Košiciach priamo na Hlavnej ulici. Podľa odhadov sa na koncert prišlo pozrieť až 5000 divákov, čo si košické námestie nepamätá ani z osláv príchodu Nového roka. Chalani z No Name sú však aj na také veľké publikum zvyknutí, veď podobné množstvo fanúšikov sa na nich prišlo pozrieť aj do Prahy, či na koncert v košickej Steel Aréne.

No NmeNo Nme

Pódium, na ktorom vo štvrtok odohrali tisíci koncert, bolo vzdialené len asi sto metrov do Jazz Clubu, kde skupina v auguste 1996 vystúpila po prvýkrát.

Chlapci si svoj jubilejný koncert užívali naozaj plnými dúškami. A nielen oni. Počas trinástich rokov na hudobnej scéne nabrali dosť praxe na to, aby dokázali v priebehu niekoľkých minút dostať celé námestie do varu.

Ani Igor z pódia nepostrehol v dave nikoho, kto by sa očividne nudil. „Vďačíme za to ľuďom okolo nás, ale aj aparatúre. Všetci hovorili, že sme mali fantastický zvuk," vysvetlil emóciami nabitý Igor. „Dobrú prácu odviedol aj organizátor a mesto pripravilo obrovskú propagáciu. Pri všetkej skromnosti, nemohlo to dopadnúť inak."
V neposlednom rade však skvelú prácu odviedli hlavná hviezda večera - skupina No Name. Keď počas pesničky Igor vyzval ľudí, aby dvihli ruky nad hlavu a začali tlieskať, bez okolkov ho počúvlo 95% publika.

Klávesák Zoli má ešte o jeden dôvod na oslavu viac. Počas koncertu Igor prezradil, že sa z neho prednedávnom stal magister.

Skupinu No Name čakajú v blízkej budúcnosti ďalšie veľké výzvy. Budú hrať okrem iného aj na festivale v poľskej Varšave. „Štadión Wembley už v tomto živote asi nevypredáme, je však príjemné byť súčasťou slovenskej hudobnej scény," dodal Igor.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre