text

Piráti na rozhlasových vlnách

Pridané: 12.05.2009 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Nie, hoci v tom hrá Bill Night alias chobotnicový Davy Jones z Pirátov Karibiku a v preklade sa to volá Piráti na vlnách, nejedná sa (aspoň zatiaľ) o štvrtých Pirátov Karibiku. Ak máte radi romantické komédie, viete, že kvalitné robia nenapodobiteľným suchým humorom obdarovaní Briti. V takom prípade musíte meno Richard Curtis dobre poznať. Je to scenárista (4 svadby a 1 pohreb, Nothing Hill), producent (Bean: Najväčšia filmová katastrofa) a od roku 2003 už aj režisér (mega romanca Láska nebeská). Anglická snímka The Boat That Rocked z prístavu spoločnosti Universal bude mať slovenskú premiéru v 29. 10. 2009, u českých susedov 18. 6. 2009.

Pirati na vlnachPirati na vlnach

Z hercov príde Philip Seymour Hoffman (Oscar za Capote), Emma Thompsonová (Oscar za Rodinné sídlo), režírujúci herec Kenneth Branagh (ktorý sa momentálne chystá režírovať veľkolepý marvelácky komiks Thor), Nick Frost (obézny parťák Simona Pegga z Jednotky príliš rýchleho nasadenia), Rhys Ifans v klobúku (spolubývajúci Hugha Granta z Nothing Hill) a Bill Nighy, ktorému sa jeho neodolateľne prestarnutý rocker z Lásky nebeskej evidentne páčil.

Scenár (tiež Curtisov) sa inšpiroval skutočným príbehom skupiny excentrických (viď. trailer) rozhlasových moderátorov, ktorí sa v 60. rokoch 20. storočia odmietnu podriadiť vôli stanice ohľadom nízkeho počtu hodín, počas ktorých môžu vysielať svoju obľúbenú hudbu, a tak sa rozhodnú vysielať načierno z... lode. Curtis pochopil, že po Láske nebeskej by mu už ďalšia romantika nemusela prejsť, a tak s nákazlivou chuťou oslovil partiu talentovaných a zábavných hercov a s rachotom sa vrhli na sex, drogy a rock ´n´ roll! Nebude núdza o nostalgiu „dávnych časov, kedy to ešte malo zmysel" (soundtrack, vážení!), ale nebudeme ukrátení ani o „prízemnejšie" srandičky (Nick Frost s bokombradami ako chlpatá sexuálna mašina). Možno jedna z udalostí roka.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre

user avatar
IvanKucera | 06.07.2009 14:48:43 Reagovať
Za tento článok som dodnes (pondelok 6. júla 2009) nedostal zaplatená a to napriek tomu, že Róbert M. mi honorár (beztak meškajúci vyše mesiaca) prisľúbil najneskôr do polovice júna.