Jeseň v pančuškách

Pridané: 09.10.2009 | Autor: Mika | Pridal: Medo

Víťazné ťaženie pančúch pokračuje aj v 21. storočí! Prežite tohtoročnú jeseň zahalená v príťažlivých pančuškách! Vďaka nim sa stanú vaše nôžky krajšími a príťažlivejšími. Pančušky váš imidž priblížia k dokonalosti.

pancusky 2pancusky 2

Nylonové pančušky tento rok oslavujú svoje 70 narodeniny. Ženské nôžky sú vďaka nim už sedem desaťročí tak krásne ako nikdy predtým. V roku 1939 firma DuPont predstavila svoj vynález - nylonové vlákno. Nylonky sa na trh dostali až 15. mája 1940. Američankám stačili iba 4 dni na to, aby vykúpili zo všetkých obchodov v Spojených štátoch 4 milióny kusov pančušiek! Túžbu žien po krásnych nôžkach prekazila II. svetová vojna. Nylonové vlákno sa totiž využívalo na výrobu padákových šnúr a pančušky sa preto stali úzkoprofilovým tovarom. Zohnať ich bolo takmer nemožné. Šikovné ženy si preto pomáhali ako vedeli. Pančuškový efekt dosiahli prepudrovaním nôh a nakreslením čiernej linky na lýtko. Ilúzia pančušiek bola takmer dokonalá.


Dostatok pančúch na trhu bol až v roku 1948. Dovtedy boli ženy ochotné urobiť pre nové pančušky takmer čokoľvek. Na začiatku svojej éry nemali pančušky žiadny estetický efekt. Ich úlohou bolo len udržať dolnú časť ženského tela v teple. Zvýšená pozornosť sa im začala venovať až v čase skracovania sukní. Na svetlo sveta sa tak dostali nielen nohy ale aj pančuchy.

 

pancusky 3pancusky 4pancusky 1


Trendy pre tohtoročnú jeseň
Zvyknite si už konečne na fakt, že ohrevnú funkciu pančúch nahradila termobielizeň! Pančuchy dnes majú jedinú úlohu - urobiť z vašich nožiek umelecké dielo! Ak sú vaša odvaha a vkus rovnako veľké ako ponuka, máte dopredu vybraté. Vyberať môžete od hnedej alebo čiernej klasiky, cez romantické čipkované vzory, kvetinové aplikácie, káro, geometrické vzory až po extravagantné ornamenty. Oplatí sa investovať do kvalitných dobre priľnavých pančúch z nylonu alebo lykry.


Ak je vo vašom tele zakliata divoká šelma a v žilách vám koluje horúca krv, siahnite po pančuškách, ktoré imitujú kožúšky divokých šeliem alebo hadiu kožu. Pre milovníčky sexy romantiky sú ideálne pančušky s pavučinovými krajkovými vzormi. Výborne sa kombinujú nielen k malým čiernym ale aj čiernym kostýmom.
Pri výbere pančušiek platí jednoduché pravidlo - čím pestrejší outfit, tým jednoduchšie pančušky a naopak. Nápadné vzory na pančuchách kombinujte len s jednoduchými šatami. Svetlé farby vyniknú najmä na mladých štíhlych nôžkach. Svetlé tóny totiž opticky rozširujú a preto by mali zostať tabu pre majiteľky silnejších nôh. Farebné pančušky by mali vždy korešpondovať s obuvou.


Pančušky pre mužov?!
Času neforemných spodkov konečne odzvonilo! Muži zo západnej Európy a Spojených štátov sú vždy o krok vpred pred pánmi z našich končín. Výrobcovia uviedli na trh pančucháče, ktoré sú určené špeciálne pre mužské nohy. Obliekanie tohto druhu odevu nemá nič spoločné s menšinovou orientáciou. Heterosexuálni páni si pochvaľujú pančušky, ktoré sú ideálne pod vypasované džínsy. Tomuto trendu podlieha čoraz viac západniarov. V ponuke sú dokonca pánske samodržiace pančuchy! Ak stále krútite hlavou a považujete pančuchy na mužských nohách za niečo zženštilé, vedzte, že práve páni boli prvými nositeľmi pančúch. Nosili ich už v 11. storočí! V Anglicku dokonca funguje združenie, ktoré presviedča mužov, že pančuchy nie sú už len doménou žien! Odhaduje sa, že každý piaty Angličan mal aspoň raz v živote na svojich nohách pančuchy. Ako je to medzi Slovákmi?

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre