Kultový Oceán má Best Of

Pridané: 03.12.2009 | Autor: ForzaMusic | Pridal: chris

Na prelome 80-ych a 90-ych rokov si výnimočné postavenie na československej hudobnej scéne vybudovala českobudějovická elektronická formácia Oceán, pričom nie je bez zaujímavosti, že rozhodujúca časť jej oficiálnych nahrávok vznikla v dnes už neexistujúcich digitálnych štúdiach Opusu na Mlynských Nivách (albumy Dávná zem, Pyramida snů, dva single a maxisingel Haifa). Tie sú aj základom kompilácie Best Of, ktorá obsahuje spolu 18 skladieb z rokov 1989-1992, ktorých celková minutáž atakuje možnosti CD formátu takmer na doraz (celková minutáž 79 min. 48 s.).

obalobal

Oceán bol (a vlastne dodnes ostal) ojedinelým zjavom na československej hudobnej scéne, ktorý dokázal spojiť kultovú výlučnosť s masovou popularitou a ktorý dodnes ostáva jediným československým interpretom, ktorý absolvoval regulérne turné na Britských ostrovoch na prelome revolučných rokov 1989/1990 v úlohe predskokana skupiny Erasure.

 

Ráchel, Dávná zem, Prázdná ulice, Čas, Lék světu, V mlze, Narcis a ďalšie skladby predstavujú vrchol československej elektronickej pesničkovej hudobnej tvorby, ktorý sa doteraz nikomu nepodarilo prekonať.

 

CD Best Of Oceán je pokračovaním Best Of edície vydavateľstva Opus, v ktorej doteraz vyšli albumy Beáty Dubasovej a skupín Made 2 Mate, Gravis a Vidiek.

 

 

Tracklist

1. Ráchel

2. Prázdná ulice

3. Narcis

4. Padají koně

5. Noc je jako...

6. Jeden den

7. Lék světu

8. Naděje

9. Doteky v zemi

10. Dávná zem

11. V náladě

12. Čas

13. Černé je nebe

14. Větrný mlýn

15. Poslední soud (reggae mix)

16. Osud

17. Mys na okraji života

18. V mlze

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre