Skupina Družina predstavuje nový klip „Od Očovej do mlyna“. (+ VIDEO)

Pridané: 24.11.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Obľúbená slovenská skupina Družina má nový klip! Krásnu filmovú podobu dostala pieseň „Od Očovej do mlyna". 6-členná skupina nakrúcala klip na lúkach a lesoch v okolí Očovej a Zvolena. Úspešná world music kapela je známa tým, že hrá slovenský folklór v novodobých úpravách a na konte má platinovú platňu, cenu Grammy aj Radio Head Awards. Pozrite si nový klip „Od Očovej do mlyna" v podaní kapely Družina!

 

DružinaDružina

„Trnki, trnki", „Ta vypimo" či „Počkaj boháču". To sú energické skladby skupiny Družina, ktoré roztancujú každý festival. Kapela teraz prichádza s pomalou skladbou, na ktorú nakrútila melancholický klip.

 

„Nakrúcali sme v príjemnom jesennom počasí, podarilo sa nám chytiť posledné dni babieho leta a tak vznikli farebné obrázky slovenskej prírody, spojené s melancholickou pesničkou od Družiny. Atmosféra pri nakrúcaní bola pohodová a veselá, napriek tomu, že ide o smutnú pesničku. Keď sme spolu, vždy prichádza aj pozitívna energia a pracuje sa nám úžasne. Zima nám nebola, ale dážď sa s nami trochu pohral," hovorí o nakrúcaní speváčka Danka Ferienčíková Kurtíková.

                              
          Scenár, réžiu aj kameru mal pod palcom Robo Bošeľa. Hudobník a kamarát Družiny, ktorý má rád jej tvorbu.

 

„Točili sme jeden deň, príprava a lokalizácia však trvala viac dní, čo ale bolo základom úspešného nakrúcania. Celý príbeh tejto smutnej piesne, je položený do krásnej krajiny v blízkosti Očovej, o ktorej sa v piesni spieva. Časť príbehu sa natáčala aj v okolí Zvolena. Využili sme aj starý zrekonštruovaný mlyn v Očovej a tak sme do klipu vložili aj odkaz na niekdajšiu mlynársku tradíciu," prezradila Danka Ferienčíková Kurtíková.

 

 

Pieseň „Od Očovej do mlyna" je z albumu Družiny s názvom „Tragare", na ktorom kapela spolupracovala s americkým producentom a perkusionistom Vinxom, ktorý má na konte spolupráce so Stingom, Steve Wonderom či Eltonom Johnom.

 

„Ide o silnú výpoveď citov, pocitov, sklamania. Celkovo je táto skladba po lyrickej aj po hudobnej stránke výborne vyskladaná. Aj keď ide smutnú pieseň s nešťastným koncom, je v nej veľa nehy a energie, ktorú poslucháči na našej hudbe oceňujú," vysvetľuje líder kapely a basgitarista Aty Béreš.


          Skupina Družina je na hudobnej scéne od roku 2000, kedy ešte pod názvom Jej družina začala ako jedna z prvých na Slovensku pracovať s ľudovou hudbou, teda hrať štýl world music. V roku 2002 sa skupina rozdelila a jedna vetva, s názvom Družina koncertuje dodnes. Kapela má na konte štyri albumy. „Tragare" z roku 2006 si vyslúžil Grammy AUREL 2006, CD „Neni dobre" z roku 2011 získalo cenu Radio_Head Awards. Vianočné CD z roku 2011 má za predaj vyše 5000 predaných kusov platinovú platňu.

 

„Aj po toľkých rokoch a po malých obmenách v zostave, panuje v skupine dobrá nálada a energie máme na rozdávanie. Je to cítiť na našich albumoch, ale energiu rozdávame hlavne na koncertoch. Práve malé obmeny v zložení, nám prinášajú nový vietor a viac energie na ďalšiu prácu s tým, čo vieme najlepšie, teda citlivo spracovávať ľudové piesne. A spoločne si aj naplno užívame koncertovanie, ktoré je korením života každej skupiny," uzatvára Aty Béreš.

 

            Skupina Družina hrá a koncertuje v zložení Danka Ferienčíková Kurtíková - spev, Miťa Almášiová - spev, Aty Béreš - basová gitara, Ján Šimiak - píšťalky, fujara, Jozef Sivák - gitara a Matej Smutný - bicie. Úspešná world music skupina teraz pripravuje skladby na nový, už piaty album. Do konca roka stihne ešte niekoľko koncertov, na ktorých zahrá okrem bežného repertoáru aj zopár kolied z platinového CD Družina Vianočné. Link na nový klip „Od Očovej do mlyna" je https://www.youtube.com/watch?v=CtjqS5muWEs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR09hCNgazem0yHE3WIoY0-cPpa0JaUb3wD891WClsgF9NFH2qNZ2EzaTKM

 

Všetky informácie o Družine nájdete na www.druzina.sk a https://www.facebook.com/druzina.sk/?fref=ts

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre