Štartuje jarný Knižný kompas 2019

Pridané: 15.05.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Jeho hlavným posolstvom je ukázať cestu ku knihám naozaj každému, pretože knihy sú láska na celý život, 39 kníh v dvoch vlnách od 16. 5. do 30. 6 2019

 

Knižný kompasKnižný kompas

Vydavateľský dom a knižná distribúcia IKAR pripravili pre všetkých čitateľov nový Knižný kompas, kampaň, ktorá podporuje čítanie a prináša množstvo nových dôvodov na to, aby sa počet čitateľov zvyšoval. V Ikare veríme, že život s knihou je krajší a že ak nájdete tú správnu, zamilujete sa do čítania. V Knižnom kompase Jar 2019 nájdu čitatelia 39 knižných noviniek, každú z nich im odporučí autor, prekladateľ, knižný publicista, alebo osobnosť, ktorá knihu prečítala. Vďaka odporúčaniam sa budú môcť čitatelia dozvedieť o knižnej novinke niečo zaujímavé. Navyše ku každej knihe z ponuky Knižného kompasu získava darček - Zábavné krížovky len za 1 euro.

 

Dve vlny Knižného kompasu:

Prvá vlna Knižného kompasu štartuje už dnes a prináša 19 horúcich noviniek, medzi ktorými nájdete napríklad román Šaty robia človeka - skutočný príbeh Martina Greenfielda, pôvodom Slováka, ktorý prežil koncentračný tábor Auschwitz a po vojne emigroval do Ameriky. Stal sa pánskym krajčírom, ktorý šil obleky prestížnej klientele, dokonca aj americkým prezidentom. Rovnako tu nájdete spoločenský román Less, ktorý získal Pulitzerovu cenu, populárno náučnú knihu Naša planéta, ktorá je sprievodcom vysoko sledovaného seriálu vysielaného na streamovacej službe NETFLIX. Milovníkov kníh Markusa Zusaka poteší jeho novinka Clayov most. Z detských kníh určite stojí za zmienku nádherne ilustrovaná kniha bratov Fanovcov Medzi nebom a morom, či novinka od slovenskej ilustrátorky Simony Čechovej Včelár Jožko

 

Druhá vlna odštartuje 6. júna a prinesie ďalších 20 titulov, z ktorých azda najväčším trhákom bode novinka od bestsellerového autora Jo Nesbøa Nôž.

 

Všetky tituly Knižného kompasu nájdete na www.kniznykompas.sk

Možnosť vyhrať až 120 kníh, 50e-kníh a získať bonus!

Pre čitateľov pripravil IKAR v rámci knižného kompasu množstvo súťaží. Na záložkách, ktoré sú vložené v každej knihe patriacej do Knižného kompasu môžu čitatelia vylúštiť tajničku a prostredníctvom webu sa prihlásiť do súťaže. V hre je až 170 kníh a e-kníh, o ktoré je možné súťažiť a súťaž potrvá až do 30. augusta 2019.

 

Knižný kompas na sociálnych sieťach.

Na facebooku Knižného kompasu čakajú čitateľov live videá - kvízy, v ktorých môžu hádať jednotlivé knižné tituly a vyhrávať knižné ceny. Okrem toho tam nájdu množstvo video contentu s odporúčaniami, predstavovanie jednotlivých kníh známymi osobnosťami. Knižný kompas má aj svoj Instagram účet, kde chystáme množstvo nových postov, videí a instastories.

 

Ako dokáže čítanie kníh urobiť život krajším?

  • Pomáha prekonávať problémy
  • Obohacuje nás (nielen duševne)
  • Naučí deti zvládať emócie
  • Redukuje stres
  • Zlepšuje prospech vškole
  • Spomaľuje starnutie
  • Rozširuje nám obzory a predstavivosť

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre