Pearl Jam – Backspacer

Pridané: 29.01.2010 | Autor: OtoNovak | Pridal: chris

Kedysi (už dosť dávno) mi jedna kamoška „pošepla" že najsexi hlas na svete má Eddie Vedder. Neviem čo tým myslela, ale nech. Určite je to jeden z nautrápenejších hlasov na rockovej scéne.

 

Obal: BackspacerObal: Backspacer

Všetka bolesť sveta... Ale ženy majú zakódovaný „ochranný mód", starať sa o niekoho, keď mu je nedobre... Asi preto je vlastne Eddie pre niektoré tak príťažlivý. No dosť bolo sexu. Určite je aj aj jeden z najvýraznejších. Nezmýlite si ho s nikým. Nový album Pearl Jam nesie jeho nenapodobiteľnú pečať.

 

Nemôžem sa dopočúvať Backspacer-a. Ani neviem prečo. PJ vydali presne takú platňu akú som už ani nečakal. Pesničkový album s poctivým rockovým podkladom. Back to roots k jednoduchosti skladieb ako zo začiatku ich tvorby, tiež zvukovo, no predsa sa za tie roky vypracovali na kapelu ktorá úplne samozrejme, jednoducho a s nadhľadom a ľahkosťou naloží energie ako máloktorá. Napadá ma paralela s Led Zeppelin, ale to už je minulosť. Po smrti Bonhama už nikto z nich neurobil nič, čo by sa aspoň trochu priblížilo k ich spoločnej tvorbe.

 

Pearl Jam idú ako dobre namazaný stroj. Možno aj ako klasický písací, mechanický. Podľa jednej klávesy takéhoto stroja dostal album názov. Eddie vraj píše texty na takomto predpotopnom zariadení. To je vlastne úplne nepodstatné ako ich píše, lebo spieva ich tak dobre, že mu verím všetko. Aj to čo mu nerozumiem. (Asi si ich naozaj „píše sám"...)

 

To som si uvedomil, že PJ budú čoskoro oslavovať 20 rokov existencie. Slušný výkon, v takej forme...

 

jedna ochutnávka: Gonna See My Friend

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre

user avatar
chris | 29.01.2010 14:09:13 Reagovať
....a ešte... na CD je bonus, ktorý vás dostane na stránku s nádhernými fotkami kapely, a budete si mocť stiahnuť zadarmo koncert.... a mnoho ďalších "bonusov"