VALENTÍN

Pridané: 30.01.2010 | Pridal: rookie

Vo filme Valentín sa nám predvedie skutočne hviezdne obsadenie. Uvidíme v ňom jeden deň zo života niekoľkých obyvateľov Los Angeles. A nie hocijaký - preplietajúce sa príbehy plné romantiky a zlomených sŕdc sa budú odohrávať priamo na Valentína. Dlhoročné páry aj nezadaní si vyskúšajú aké komplikované je niekedy nájsť alebo si udržať pravú lásku, či ukončiť vzťah s tým, kto nám nie je súdený.

 

valentinvalentin

Pod taktovkou ostrieľaného režiséra Garryho Marshalla si zahrali hviezdy ako Jessica Alba (Fantastic Four), držiteľka Academy Award Kathy Bates (Misery), Jessica Biel (I Now Pronounce You Chuck & Larry), Bradley Cooper (The Hangover), Eric Dane (TV seriál Grey's Anatomy), Patrick Dempsey (Enchanted), Hector Elizondo (the Princess Diaries), držiteľ Academy Award Jamie Foxx (Ray), Jennifer Garner (Juno), Topher Grace (Spider-man 3), Anne Hathaway (Rachel Getting Married), Ashton Kutcher (What Happens in Vegas), Queen Latifah (Chicago), Taylor Lautner (The Twilight Saga: New Moon), George Lopez (Beverly Hills Chihuahua), Shirley MacLaine (Terms of Endearment), Emma Roberts (Hotel for Dogs), Julia Roberts (Erin Brockovich) a oceňovaná speváčka a textárka Taylor Swift v jej filmovom debute.

Marshall film režíroval podľa scenára Katherine Fugate napísaného na základe príbehu scenáristky a dvojice Abby Kohn & Marc Silverstein. Producentami filmu boli Mike Karz a Wayne Rice, pričom Toby Emmerich, Samuel J. Brown, Michael Disco, Diana Pokorny a Josie Rosen pracovali na postoch výkonných producentov.
K výslednej podobe filmu prispeli kameraman Charles Minsky, architekt Albert Brenner, strihač Bruce Green, kostýmový výtvarník Gary Jones a hudobný skladateľ John Debney.

New Line Cinema uvádza v produkcii Wayne Rice/Karz Entertainment film Garyho Marshalla Valentín. Film bude celosvetovo distribuovaný Warner Bros. Pictures a Warner Bros. Entertainment Company.

www.valentinesdaymovie.co.uk

O VÝROBE

"Valentín prichádza každý rok,
či už sa vám to páči, alebo nie."

Keď ste šťastne zamilovaní, Valentín je pre vás dňom plným srdiečok, kvetov, romantiky a sentimentu. Ak ste medzi tými, ktorý sú nešťastne zamilovaní, je to deň ako každý iný.

Režisér Garry Marshall, ktorému sa už úspešne podarilo zachytiť mnohé podoby lásky v najromantickejších komédiách filmového plátna hovorí, "Niektorí ľudia Valentína pokladajú za najlepšiu vec na svete a iní by ho najradšej vymazali z kalendára. Pre každého znamená niečo iné. Iné sviatky sú omnoho jasnejšie," dodáva s tradične kamenným výrazom, poznamenávajúc, "Na Vianoce ozdobujeme stromček, dávame si darčeky, spievame pekné pesničky, ideme domov a spíme. Na Nový Rok pijete, o pol noci niekoho pobozkáte, zaspievate si Auld Lang Syne a poplačete si, idete domov a spíte. Je to jednoduché. Na deň stromov... nie je to práve ten najväčší sviatok, no tým ako všetci začíname viac podporovať zeleň je stále populárnejší. Na Valentína však nie je nič vopred určené. Je to sviatok, ktorý sa ťažko definuje, pretože láska sa ťažko definuje a práve preto z toho môže byť zaujímavý príbeh. Povedali sme si - prečo neurobiť romantickú komédiu o dni, kedy sa všetci koncentrujeme na romantiku - o Valentínovi?"

Vo filme Valentín vidíme rôzne druhy vzťahov z pohľadu rôznych generácií - od prvého rande až po dlhoročnú oddanosť, od mladíckeho pobláznenia až po vzplanutie starších, od večných nezadaných po neopätovanú lásku. Na vyrozprávanie tohto spletitého príbehu sa režisér rozhodol obsadiť také množstvo hviezd, aké sa snáď ešte v žiadnom filme pokope neukázali. Patria medzi ne aj Garryho ´stálice´ Julia Roberts, Anne Hathaway a Hector Elizondo, ku ktorým sa pridali Jessica Alba, Kathy Bates, Jessica Biel, Bradley Cooper, Eric Dane, Patrick Dempsey, Jamie Foxx, Jennifer Garner, Topher Grace, Ashton Kutcher, Queen Latifah, Taylor Lautner, George Lopez, Shirley MacLaine, Emma Roberts a Taylor Swift.
Producent Mike Karz hovorí, "Obsadením, ktoré sa nám podarilo získať sme boli nadšení. Treba však povedať, že je to najmä vďaka Garrymu Marshallovi, jeho reputácii a schopnostiam. Je skvelý vodca a úžasný komik, čo dokazuje už niekoľko desaťročí. Je neuveriteľne zábavný človek, ktorý prosto vie, ako vtipy posunúť ďalej. Čo je však ešte dôležitejšie, vie ako rozpovedať príbeh."
Pre Juliu Roberts a Anne Hathaway je Valentín v poradí už treťou spoluprácou s Marshallom. Zhodujú sa na tom, že je mnoho dôvodov, prečo chcú herci s týmto režisérom pracovať. "Pracovala som na množstve skvelých filmov, no nikdy to nebolo také, ako pri filme Garryho Marshalla," hovorí Hathaway. "Je veľkodušný, citlivý a zábavný, môžete mu ako režisérovi veriť. Je vášnivý filmár, vkladá sa do každého jedného záberu a spolu s hercami pracuje na krásnych výkonoch."

Julia Roberts dopĺňa, "Garrymu ide hlavne o to, aby vyrozprával skvelý príbeh a rozosmial ľudí, je v tom majster."

Šanca pracovať s režisérom bola veľmi príjemná aj pre hercov, ktorí s ním ešte nemali tú česť. "Garry Marshall je geniálny. Príležitosť pracovať s niekým, kto dokáže povýšiť vašu hru a od koho sa môžete veľa naučiť sa nesmie len tak prepásť," vyhlasuje Ashton Kutcher.
Bradley Cooper dodáva, "Keď som sa dozvedel, že film režíruje Garry, skočil som do toho oboma nohami. On je na režírovanie takéhoto filmu jednoducho ten najlepší."
"Je kráľom romantickej komédie," hovorí Jennifer Garner, "nikto z nás o tom veľmi nerozmýšľal. Všetci sme tam chceli hrať."

Speváčka z popredných miest hitparád Taylor Swift, pre ktorú je film Valentín debutom hovorí, "Je skvelé byť súčasťou niečoho, kde je toľko mien, ktoré obdivujem, no moje najobľúbenejšie z nich znie Garry Marshall. Zo spolupráce s ním som bola nadšená. Je očarujúci, zábavný a zjavne vie ako urobiť skvelý film. Okrem toho sa snažil zo všetkých síl zakomponovať naše spoločné šťastné číslo - 13 takmer do každej mojej scény, čo bolo skvelé. Nikdy na to nezabudnem."

Keď sme sa hercov pýtali, čo ich na projekte najviac zaujalo, ich odpoveď bola rovnaká: Garry Marshall. No skôr ako vstúpili doň oni, Marshalla upútal scenár Katherine Fugate. Spomína, "Mike Karz a Wayne Rice mi povedali, že majú film, ktorý by chceli robiť so mnou. Povedali, ´Je to milostný príbeh a ty ich vieš robiť.´ Prečítal som si scenár a ten sa mi hneď zapáčil. Povedal som, ´Poďme do toho.´"

Fugate hovorí, že popreplietané príbehy vo filme vytvorila "aby ukázala, z koľkých rôznych pohľadov sa dá na lásku pozerať. Zamerala sa na pohľady rozličných generácií - od naivného 10-ročného chlapca a jeho prvej lásky, cez 30-nikov riešiacich vzťahy, či ich nedostatok až po starší manželský pár, ohliadajúci sa za cestou lásky, ktorú spolu prežili."

Scenáristická dvojica Abby Kohn a Marc Silverstein, ktorý nedávno dokázali zručnosť pre písanie komédie plnej hviezd s hitom "He´s Just Not That Into You," pomáhali rozvíjať aj tento príbeh. "Keď sme sa stretli s Garrym a producentmi, chceli sme zobraziť mnoho perspektív a zachytiť rozličné pocity, ktoré ľudia o tomto sviatku majú," hovorí Silverstein.

Scenáristi sa rozhodli popri iných vekových skupinách nevynechať ani dôležitosť názoru na vzťahy od ´násťročných´. "Keď ste v tom veku, všetko je pre vás po prvý kráť," hovorí Kohn. "Chceli sme, aby si vo filme každý našiel ´to svoje´."

Marshall vyhlasuje, "Vo filme Valentín je množstvo rôznych vzťahov, ktoré fungujú skvele najmä vďaka hercom. Najdôležitejšie bolo nájsť tú správnu chémiu. Nikto ju nevie definovať, no publikum ju tam vidí. Skvelí herci a herečky ju dokážu vytvoriť... a my sme rozhodne skvelé obsadenie mali."

"Je to deň, kedy je váš milostný život ako na výstave.
Deň, kedy šanca na lásku umiera posledná..."

Valentín začína romantickým úvodom, v ktorom sa predstavia Reed Bennet (Ashton Kutcher) a jeho priateľka Morley (Jessica Alba). Reed ju pri pokuse vybrať jej z ruky pevne zovretý Blackberry a navliecť jej snubný prsteň nechtiac zobudí. "Neviem, či je beznádejný, ale určite je to romantik," hovorí Ashton Kutcher, ktorý postavu Reeda stvárnil.

Reed je majiteľ Siena Bouquet, kvetinárstva a kaviarne, ktoré sú v deň určený vyjadreniam lásky priam na roztrhanie. Rice vysvetľuje, "Nie náhodou Reed pracuje v kvetinárstve, ktoré s Valentínom úzko súvisí. Bolo to ideálne epicentrum nášho príbehu."

"Kvetinári vedia všetko," hovorí Kutcher. "Reed vie, kto randí, vie kto je chorý a vie aj kto podvádza... Vďaka poznámkam a lístočkom, ktoré sa s kvetmi posielajú má omnoho lepší prehľad ako ostatní."

Marshall potvrdzuje, "Kvetinári môžu skutočne zasahovať do milostných životov, takže by mali mať niečo ako kvetinárske tajomstvo, ako doktori. V niektorých prípadoch je však ťažké niečo utajiť, zvlášť keď je to osobné. To je aj Reedova dilema."

Reed tohto Valentína začína sústredením sa na svoj vlastný milostný život a keď Morley súhlasí s jeho návrhom, je nadšený. Alba svoju postavu popisuje ako "viac konzervatívnu ako je Reed, takže v ich prípade platí pravidlo, že protiklady sa priťahujú. Reedovým návrhom je absolútne zaskočená. Vzhľadom na to, že sa naplno venuje svojej kariére by o takomto druhu záväzku mala aspoň trochu uvažovať, no ona hneď povie áno." Jej súhlas prekvapí aj Reedových blízkych priateľov. Prvý sa to dozvie Alphonso, ktorý bol pripravený na to, že ho bude miesto gratulácií utešovať. Alphonsa stvárnil George Lopez, ktorý je Reedovou pravou rukou v Siena Bouquet a tiež jeho dobrým radcom v súkromnom živote. "Alphonso je šťastne ženatý a viac usadený," hovorí Lopez, "aj keď si za ním Reed často chodí po radu, nie vždy čaká odpoveď. Vie, čo by mal urobiť. V živote sa často stáva, že chceme od druhých počuť ich názor, no ak sú to skutočne dobrí priatelia, nikdy vám presne nepovedia, čo máte urobiť. Len vás navedú na správnu cestu, ktorú ste pravdepodobne našli už sami."

Novinky o Reedovom zasnúbení prijíma spočiatku skepticky aj jeho najlepšia priateľka Julia Fitzpatrick, ktorú stvárnila Jennifer Garner. Julia by sa však najradšej koncentrovala na skvelého nového muža v jej živote. "Julia dlho nikoho nemala a teraz je konečne zaľúbená," hovorí Garner. "Keď sa na Valentína zobudí, cíti sa ako najšťastnejšia osoba na svete, no s pribúdajúcimi hodinami jej srdce zažije niekoľko vrcholov aj pádov. Tento film oslavuje deň oddaný láske - vyhrávajúcej aj prehrávajúcej, majúcej aj chýbajúcej." Patrick Dempsey, ktorý hrá nového chlapa v Juliinom živote, Doktora Harrisona Copelanda hovorí, "Myslím, že Valentín je vlastne dosť neromantický deň, pretože romantika sa nedá robiť nasilu. Musí to prísť prirodzene. Ten deň by mal byť podľa pravidiel špeciálny a výnimočný, no často je to priam nemožné."

Jedným z Juliiných žiakov piatej triedy je aj Edison, ktorého stvárnil Bryce Robinson. Tomuto 10 ročnému chlapcovi sa veľmi páči niekto z triedy. Zatiaľ, čo si jeho priatelia vymieňajú doma vyrobené Valentínky, Edison rozmýšľa o ideálnom spôsobe ako očariť dievča svojich snov.

Edison žije so svojimi starými rodičmi Estelle a Edgarom, ktorých stvárnili ostrieľaní hereckí profesionáli Shirley MacLaine a Hector Elizondo. Na rozdiel od svojho filmového manžela MacLaine s Garrym Marshallom nikdy nespolupracovala, hoci sa poznajú už mnoho rokov. "Takmer nikdy mu nie je rozumieť čo hovorí," uťahuje si, "no keď ste naladení na rovnakej vlnovej dĺžke, viete, kam tým smeruje."

"Niekedy je ťažké pochopiť, čo hovorí, ale dá sa to zvládnuť," hovorí Elizondo, pravidelný herec vo filmoch Garryho Marshalla, ktorý sa zatiaľ objavil v každom z nich. "Či mám čas, alebo nie, ide po mne," smeje sa. "Hectora musím mať vždy," potvrdzuje Marshall. Estelle a Edgar sú spolu už viac ako 50 rokov a už spolu oslávili množstvo Valentínov, no tento so sebou prinesie prekvapivé odhalenie, ktoré bude pre ich manželstvo zároveň testom. MacLaine hovorí, "Všetky milostné aféry sú plné sľubov a zrád každého druhu, a presne o tom sa vo filme hovorí. Je to zábavná romantická komédia, no zároveň hovorí veľa o láske."

"Myslím, že medzigeneračné prepletanie príbehov film robí veľmi zaujímavým," hovorí Elizondo. "Niektoré veci vidíme dosť odlišne, iné však ostanú vždy rovnaké." Generačný rozdiel je evidentný keď Edisonova ´násťročná´ opatrovateľka prosí o radu v láske jeho starých rodičov. Emma Roberts hrá Grace, ktorá sa rozhodne posunúť jej vzťah s priateľom Alexom (Carter Jenkins) na ďalšiu úroveň. "Snaží sa mať so svojim priateľom dokonalého Valentína, kedy obaja plánujú prísť o panenstvo," zveruje sa Roberts. "Počas dňa sa snažia stretnúť, no nič akosi nevychádza. Alex robí všetko čo sa mu zdá byť milé a romantické, no jeho pokusy zlyhávajú. Za snahu však získava rozhodne A.

Film chce jednoducho ukázať, že Valentín spôsobuje všetky druhy problémov, no myslím si, že každý by sa mal hlavne zabávať. Nemusí to byť len o pároch, môžete byť aj s rodinou a priateľmi... stačí keď ste s ľuďmi, ktorých máte radi."

Taylor Swift hrá Gracinu spolužiačku a kamarátku zo strednej školy, Feliciu, ktorá má pre ňu nejednu radu. "Keď by som mala mojim kamarátkam radiť, čo majú na Valentína robiť, bolo by to niečo ako - ako máte niekoho špeciálneho, urobte z toho veľkú vec, no ak nie, svet sa nezrúti a je to deň ako každý iný."
Felicia niekoho špeciálneho má - je to jej priateľ Willy, ktorého stvárnil Taylor Launtner. "Willy a Felicia robia interview pre správy o láske mladých na Valentína. Felicia povie Willymu, aby predviedol svoje atletické schopnosti na bežeckej dráhe. On však zakopne o prekážku a spadne."Bolo to zábavné, no moja najobľúbenejšia časť je, keď sa rozčapím na zem."

Napriek Marshallovým námietkam Lautner nechcel žiadneho kaskadéra. "Bol veľmi odvážny," spomína Marshall. "Povedal som mu, že nájdeme niekoho, kto zaňho skočí a on povedal, ´Nie, to zvládnem.´ A ja som povedal, ´Si hviezda. Keď sa ti niečo stane, budú na mňa kričať.´ A on odvetil, ´Nechajte ma to vyskúšať.´ A ja som povedal, ´Ako myslíš, daj si pozor.´ Koordinátorovi kaskadérov som povedal, ´Urobí to sám... pridajte ďalšiu kameru,´" smeje sa. "Mali sme na tento záber tri kamery a on ten kúsok urobil krásne. Nepotreboval dabléra. Bol skvelý."

Felicia a Willy sú spovedaní miestnou TV stanicou KVLA, ktorá sa ľudí na ulici pýta, aký je ich názor na Valentína.

Producentka správ Susan (Kathy Bates) pridelila tému športovému reportérovi Kelvinovi Johnsonovi, napriek jeho protestom. Jamie Foxx, ktorý Kelvina stvárnil je svojim chvíľkovým odchodom od športového stola, nútený zaoberať sa "načačkanými" príbehmi znechutený. "Kelvin nepatrí medzi fanúšikov Valentína," vyhlasuje Foxx. "Jeho šéfka od neho chce, aby vyšiel do ulíc a hľadal šťastné, romantické príbehy - staré a ošúchané nezmysly typu ´Budeš môj Valentín?´ On chce však byť braný omnoho serióznejšie, ako športový reportér. Čaká na svoju prelomovú reportáž - na jedno veľké interview." Téma, na ktorú Kelvin čaká je hlavný športový príbeh dňa: budúcnosť hviezdneho futbalistu Seana Jacksona, ktorého kariéra je po tom, ako jeho tím prehral v play off neistá. Jackson, ktorého stvárnil Eric Dane poznamenáva, "Keď máte 25 a prehráte play off, všetci hovoria, ´Budúcu sezónu to bude lepšie.´ Keď máte 35 a prehráte, chcú, aby ste šli do dôchodku. Jackson sa teda blíži ku koncu svojej kariéry, hoci je ešte stále veľmi schopný atlét. Veľká otázka znie, či šport zavesí na klinec, alebo bude hrať ďalej."

Jessica Biel sa vo filme objavuje ako Seanova publicistka Kara Monahan, ktorá trávi deň odpovedaním otázok o zámeroch jej hviezdnej klientely, a zároveň stresuje ohľadne jej výročnej party "Nenávidím Valentína," ktorú usporiadala pre ľudí ako je ona - ktorí sú večne sami na sviatok stvorený pre páry. "Kara má s Valentínom špeciálny vzťah: nenávidí ho," smeje sa Biel. "Na Kare sa mi páči, že na jednej strane je profesionálka, no je aj veľmi vášnivá a citlivá. Myslím, že Valentín môže ľudí poriadne znervózňovať. Je v ňom veľa tlaku: ´Máš rande? Pošle ti niekto cukríky, alebo kvety? Dostaneš pozdrav?´ A ak sa nič z toho nesplní, je to zlé. Myslím, že je to dosť hlúpe, lebo byť sám a nezávislý má tiež svoje čaro."
Postava, ktorá napriek tomu, že je Valentín nemá na lásku čas je agentka Seana Jacksona, Paula Thomas (Queen Latifah)."Paula je chytrá a sebavedomá," hovorí Latifah, "páči sa mi, že keď prechádza vstupnou halou agentúry, ľudia sa jej trochu boja. Myslím, že vďaka vľúdnosti sa šéfkou nestala."

Recepčná v agentúre je Liz Curran (Anne Hathaway), o ktorej sa dozvieme, že na svoje živobytie si zarába rôznymi druhmi použitia telefónu. "Privyrába si telefonickým sexom," hovorí herečka. "Liz má finančné ťažkosti, a tento druh privyrábania si vidí ako najvhodnejší. Určite to nechce robiť navždy, no nateraz je to to najlepšie. Myslím, že Liz je ten typ ženy, ktorý je veľmi otvorený tomu čo im svet ponúkne, aj keď je to trochu nezvyčajné."

Jej alternatívny zdroj príjmu však narobí problémy v jej novom vzťahu s Jasonom, ktorý pracuje v rovnakej agentúre ako Liz. Jason (Topher Grace) hovorí, "Jason je ten typ chlapa, ktorý má na život určité plány. Má od seba veľké očakávania a keď sa dozvie, ako si Liz privyrába, je to preňho šok."

Zatiaľ čo väčšina postáv z filmu sa nachádza v Los Angeles, dvaja z nich sú v lietadle, ktoré do mesta len smeruje. Julia Roberts sa objavuje ako kapitánka americkej armády Kate Hazeltine, ktorá má krátky ´opušťák´, a podstúpi 14 hodinový let, aby sa mohla zúčastniť na dôležitom stretnutí, hoci nikdy nepovie s kým. "Na Kate sa mi páči, že je tak trochu záhadná, a keď sa jej záhada vyjasní, je to veľmi milé a pravdivé," hovorí Roberts.

Bradley Cooper hrá Katinho spolucestujúceho Holdena, ktorý jej poskytne rameno, na ktorom si pospí a v neposlednom rade je aj dobrý poslucháč. "Je to o tom, či strávite 14 hodín spoznávaním človeka, ktorý vedľa vás sedí, alebo sa rovnaký čas snažíte vyhnúť očnému kontaktu," vtipkuje Roberts.

Cooper a Roberts spolu predtým pracovali na Broadwayskej hre "Three Days of Rain". Za týždeň sme mávali 8 predstavení, takže sme sa celkom dobre spoznali. Vzhľadom na to, že vo filme sedíme väčšinu času vedľa seba nám to veľmi pomohlo. Mali sme sa skvele."

"To je L.A. Nikto neposiela RSVP."

 
Film Valentín sa nakrúcal v Los Angeles a okolí, vrátane centier ako Malibu, Hollywood, Venice, Burbank, Beverly Hills a San Fernardo Valley. Niektoré scény sa dokončovali v štúdiách Warner Bros.
"Pôvodne som síce z New Yorku, ale v L.A. pôsobím už dlhší čas, takže tento film bol niečo ako môj zamilovaný list Los Angeles," hovorí Marshall. Pre niektoré scény si tvorcovia vybrali niektoré špeciálne pozadia ako nádhernú Disney koncertnú halu či pestrofarebný kvetinový trh, obe v centre LA.

Významná scéna medzi Shirley MacLaine a Hectorom Elizondom sa nakrúcala na Hollywood Forever Cemetery, ktorý je posledným miestom odpočinku mnohých filmových legiend. Tento cintorín je však známy aj pre svoje populárne premietania klasických filmov. Výkonná producentka Diana Pokorny poznamenáva, "Hoci je to cintorín v noci, nie je na ňom nič strašidelné. Je to veľmi pekné a romantické miesto, kde sa dajú potme pozerať niektoré skvelé staré filmy."


Vo filme Valentín bola použitá ukážka z filmu, kde hrala Estelle v jej hollywoodskych začiatkoch, ako mladá nádejná herečka. Skutoční filmoví nadšenci istotne rozoznajú, že scéna je z filmu "Hot Spell" z roku 1958 so Shirley MacLaine zamlada.

Vo filme sa objaví aj ďalšia pozoruhodná lokácia známa fanúšikom filmov Garryho Marshalla: Beverly Wilshire Hotel, ktorý sa často nazýva aj ´Pretty Woman´ hotel, pretože práve tam sa tento nezabudnuteľný film nakrúcal.Jedným z centier filmu je aj Reedovo kvetinárstvo Siena Bouquet. Architekt Albert Brenner a jeho tím naň použili vonkajšiu stranu obchodu v Burbanku a vnútorný priestor pretransformovali na kvetinárstvo spojené s kaviarňou.Produkcia filmu Valentín bola v snahe znížiť nepriaznivý vplyv na životné prostredie medzi prvými vo filmovom priemysle, ktorá sa rozhodla ísť "na zelenú". Na čele iniciatívy, do ktorej sa zapojili všetci od režiséra, cez hercov až po štáb stála výkonná producentka Diana Pokorny. Iniciatíva zahŕňala každú fázu výroby, vrátane opakovaného použitia kulís, solárneho svietenia či vozidiel s hybridnými motormi. Okrem toho každý člen štábu a hereckého obsadenia dostal jednu fľašku z nehrdzavejúcej ocele, aby sa eliminovala potreba tisícok plastových fliaš, ktoré sa pri nakrúcaní bežne minú.  Mike Karz dodáva, "Každý to ochotne prijal a všetci sme si uvedomili, že na tom nie je vlastne nič náročné. Čím ďalej to bude stále viac ľahšie, čo je do budúcnosti skvelý signál."

"Naše životné prostredie na tom nie je práve najlepšie a preto nápad "ísť na zelenú" znel ako veľmi dobrá vec. Vôbec to nie je zložité, keď sme to dokázali my, môže to zvládnuť každý," vyhlasuje Marshall.

"Môže to byť zmätočné. Môže to byť komplikované.
No koniec koncov, je to vždy o láske."

 
Film Valentín, držiac sa svojho názvu sa odohráva počas jedného dňa. Karz hovorí, že časový rámec len pridáva napätiu, ktoré tento deň so sebou prináša. Ak pôjdete na rande, ktorá reštaurácia je tá pravá? Ak kúpite darček, bude dostatočne pekný alebo je to príliš? Čo povie, keď nič nekúpim? Je skvelé ten sviatok osláviť, no zároveň to prináša množstvo očakávaní, ktoré sme sa snažili v našom filme odhaliť." 
 
Marshall zhŕňa, "Dúfame, že tento film inšpiruje ľudí, aby dali šancu nejakému vzťahu, alebo, aby sa nebáli zamilovať. Keď ste zamilovaný, môže to byť úžasné, je pekné vedieť, že vás niekto potrebuje. Valentín je dobrý deň na to, aby sme tomu dali šancu. Či už ste vo vzťahu, alebo nie, Valentín môže byť stresujúci, nezabudnite sa naňho dobre pripraviť."
 

OBSADENIE

JESSICA ALBA (Morley Clarkson) známou sa stala vďaka postave Sue Storm, jednej zo superhrdiniek filmov "Fantastic Four" založených na populárnych Marvel komiksoch.
Z ďalších filmov: Into the Blue," "Sin City," "The Eye," "The Love Guru,"...

KATHY BATES (Susan) za svoju prácu na javisku, v televízii aj na plátne bola niekoľkokrát ocenená. Za postavu posadnutej fanúšičky Annie Wilkes vo filme Roba Reinera "Misery" získala Academy Award aj Zlatý Glóbus.
Z ďalších filmov: "About Schmidt," "Fried Green Tomatoes," "The Golden Compass,"

JESSICA BIEL (Kara Monahan) Uznanie kritikov získala sa film "The Illusionist."
Z filmov: "Easy Virtue," "Blade: Trinity,""The Texas Chainsaw Massacre";...

BRADLEY COOPER (Holden) naposledy si zahral v letnom blockbusteri Todda Phillipsa "The Hangover", ktorý získal Zlatý Glóbus za najlepší film v kategórii Komédia/Muzikál.
Z filmov: "He's Just Not That Into You"; "All About Steve," "Yes Man,"

ERIC DANE (Sean Jackson) diváci ho poznajú najmä ako doktora z TV seriálu
"Grey's Anatomy."
 Z filmov:  "Marley & Me," "X-Men: The Last Stand,"...

PATRICK DEMPSEY (Doktor Harrison Copeland) je dobre známy filmovému aj televíznemu publiku.
Z filmov: "Enchanted," "Made of Honor,"...

HECTOR ELIZONDO (Edgar) má za sebou úspešnú 40 ročnú kariéru zahŕňajúci prácu vo filme, televízii, divadle aj rádiu.
Z filmov: "Pretty Woman," "The Princess Diaries," "Tortilla Soup,"

JAMIE FOXX (Kelvin Moore) za stvárnenie legendárneho Raya Charlesa vo filme "Ray" získal okrem iných cien aj Academy Award v kategórii Najlepší herec.
Z filmov: "Collateral," "Redemption," "Due Date," "Dreamgirls," ...

JENNIFER GARNER (Julia Fitzpatrick) za prácu na TV seriáli "Alias" získala niekoľko ocenení.
Z filmov: "Ghosts of Girlfriends Past," "Pearl Harbor"; "Dude, Where's My Car?"...

TOPHER GRACE (Jason) Z filmov: "Spider-Man 3," "Traffic,"... 

ANNE HATHAWAY (Liz) Z filmov: "The Princess Diaries," "Get Smart," ...

ASHTON KUTCHER (Reed Bennett) Z filmov: "What Happens in Vegas," "Dude, Where's My Car?,"... 

QUEEN LATIFAH (Paula Thomas) Z filmov: "Chicago," "Hairspray,"... 

TAYLOR LAUTNER (Willy) Z filmov: "Twilight," "Twilight: New Moon,"...

GEORGE LOPEZ (Alphonso), Z filmov: "The Spy Next Door,"... 

SHIRLEY MACLAINE (Estelle) je skutočnou legendou strieborného plátna, ktorá počas svojej kariéry nakrútila viac než 50 celovečerných filmov.
Patria medzi ne: "Steel Magnolias," "In Her Shoes," "Rumor Has It...,"

EMMA ROBERTS (Grace) Z filmov: "Hotel for Dogs," "Aquamarine,"

JULIA ROBERTS (Kate Hazeltine) Z filmov: "Erin Brockovich," "Pretty Woman,"
"Duplicity," "Notting Hill," "Ocean's Eleven," "Ocean's Twelve"; "The Pelican Brief,"...

TAYLOR SWIFT (Felicia) film Valentín  je jej debutom.
O TVORCOCH

GARRY MARSHALL (režisér) je jedným z najrešpektovanejších scenáristov, producentov a režisérov v televízii, filme aj divadle. Pomohol ku kariére mnohým filmovým aj televíznym hviezdam, medzi ktoré patria aj hviezdy filmu Valentín  Julia Roberts a Anne Hathaway.
Z filmov: "Pretty Woman," "The Flamingo Kid," "The Other Sister," "Runaway Bride," "The Princess Diaries,"
Počas svojej kariéry získal množstvo významných ocenení.
 
MIKE KARZ (producent) má za sebou viac ako 20 ročné skúsenosti vo filme aj televízii.
Z filmov: "Sorority Row," ...

WAYNE RICE (producent) pracoval ako scenárista a producent na množstve štúdiových aj nezávislých projektov.
Z filmov: "Dude, Where's My Car," "Lost & Found";...

KATHERINE FUGATE (Scenár/Príbeh) Z filmov:"The Prince & Me," ...

ABBY KOHN and MARC SILVERSTEIN (Príbeh) naposledy spolupracovali na romantickej komédii "He's Just Not That Into You," ktorú režíroval Ken Kwapis.
Ďalšie projekty: "Fairfax Fandango," "Never Been Kissed,"... 

TOBY EMMERICH (výkonný producent) je Prezident a COO v New Line Cinema.
Podpísal sa pod projekty ako: trilógia "The Lord of the Rings," "Wedding Crashers," "Monster-in-Law"; "The Texas Chainsaw Massacre"; "Hairspray"; "Sex and the City," "Journey to the Center of the Earth," "Four Christmases,"...

SAMUEL J. BROWN (výkonný producent) Z filmov: "Fracture," "Rush Hour 3,"...

MICHAEL DISCO (výkonný producent), Z filmov: "Fracture," "Hairspray," ...

DIANA POKORNY (výkonná producentka) Z filmov: "The Object of My Affection,"...

JOSIE ROSEN (výkonný producent) Z filmov: "Sorority Row," "Dude, Where's My Car?," "Just Married";...

CHARLES MINSKY (kameraman) s Garrym Mashallom pracoval aj na romantickej komédii "Pretty Woman".

ALBERT BRENNER (architekt) v priemysle je dlhoročným veteránom, ktorého kariéra sa rozvíja už viac ako pol storočia.
Z filmov: "Beaches," "Pretty Woman," "The Princess Diaries 2: Royal Engagement," "Summer of '42,"...

BRUCE GREEN (strih) Z filmov: "Runaway Bride," "The Other Sister," "The Princess Diaries," "The Princess Diaries 2: Royal Engagement," "Raising Helen,"...

GARY JONES (kostýmový výtvarník) Z filmov: "The Princess Diaries," "The Princess Diaries 2: Royal Engagement," "Two Weeks Notice,"...

JOHN DEBNEY (hudba) Z filmov:  "The Passion of the Christ," "The Princess Diaries," "The Princess Diaries 2: Royal Engagement," "Spy Kids," "Sin City,"

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre