text

V Panta Rhei horel pušný prach

Pridané: 05.03.2010 | Pridal: rookie

Vynikajúca kapela Oskara Rózsu a Ericha "Boboša" Procházku, strhujúci prednes ukážky v podaní Mariána Geišberga, dobrá nálada, štýlové uvedenie knihy do života. To všetko bolo na krste románu Jozefa Kariku V tieni mafie. Nechýbali slová uznania na adresu románu, ktorý prítomným predstavil Marián Leško.

 

V tieni mafieV tieni mafie

Jozef Karika ponúka čitateľom silný príbeh, v ktorom sa zamýšľa nad zlom a násilím, ktoré prekvitá aj v našej spoločnosti.  Umožňuje nahliadnuť do zákulisia nielen gangstrov nižšieho rangu, ale i mafie v bielych golieroch, fungovania regionálnej politiky i práce médií.  Román je až šokujúco otvorený.  Opisuje bezohľadné mafiánske praktiky od výpalníctva, nakrúcania pornografie, obchodu s bielym mäsom až po korupciu, ktorá rozožiera štátne a samosprávne štruktúry. Preto sa v súvislosti s ním hovorí, že je to mafiánsky román, aký doteraz na Slovensku nevyšiel.
 
"Od vydania takéhoto kontroverzného románu, navyše pod vlastným menom, ma odhovárali všetci priatelia i blízki. Ja však verím, že v živote sa nájde zopár dôležitých vecí, pre ktoré chlap musí dokázať riskovať. Táto kniha je pre mňa jednou z nich", povedal Karika na uvedení knihy.
Krstní otcovia románu V tieni mafie, dlhoroční priatelia autora a fantastickí hodobníci Oskar Rózsa a Erich Procházka knihu pokrstili tak, ako sa na mafiánsky román patrí. Podpálili pod ním pušný prach.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre