Klip Karpiny stiahli z ponuky Musicboxu

Pridané: 26.09.2007 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Svojrázna bratislavská skupina Karpina sa dostala do svojráznych problémov. Video k jej singlu „Nekromanca" je totiž tiež také svojrázne, že aj hudobná televízia Musicbox ho vyradila zo svojho vysielania.

„Prekvapilo ma to, veď v tej pesničke nie sú žiadne nadávky ako je to napríklad úplne bežné v hip-hope," čuduje sa líder Karpiny Peter Deák. „Mám informácie z Musicboxu, že už tam párkrát vyraďovali z vysielania práve hip-hopové klipy, no my sme prvá rocková skupina, ktorú to postihlo." Podľa Deáka obsahuje síce video veľkú dávku čierneho humoru, no inak je bezproblémové. „Možno sa im  zdalo morbídne, možno to tam niekto nezvládol v rámci osobného vkusu," myslí si.

A myslí si celkom dobre.  Súkromná televízna stanica má totiž naozaj možnosť a právo zaraďovať, respektíve vyraďovať videá na základe vlastných kritérií. „Nepotrebujeme zdôvodňovať prečo práve tento klip nevysielame," reaguje hudobný riaditeľ televízie Musicbox Peter Derenčenyi, no dodáva: „ Video k pesničke Nekromanca sa párkrát vo vysielaní objavilo, no mali sme na neho nie veľmi dobré ohlasy. Nebol to najšťastnejší klip, ani text tej pesničky. Kedysi sme mali zásadu, že istý druh klipov sa vysielal až po 22-hej hodine, no tí, čo za ne hlasovali, nechápali prečo ho nemôžu vidieť cez deň. Okrem toho je to technicky veľmi prácne. Tak sme to celkom zrušili."

Videoklip k pesničke Nekromanca si môžete pozrieť už len na internetovskej stránke http://www.karpina.sk/. Mimochodom, objavíte tam oveľa viac a oveľa drsnejších morbídností...

Inak sa však Karpine darí - zložila a nahrala novú hymnu pre hokejistov bratislavského Slovanu. Tentoraz bezproblémový klip k nej spravil Tóno Šulík...

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre