Miro Žbirka je majiteľom podpisov všetkých členov Beatles

Pridané: 26.10.2007 | Pridal: chris

V neformálnej rodinnej atmosfére pokrstil vo štvrtok 25.októbra v Bratislave svoju novú výberovku hitov Miro Žbirka, dokonca ju spojil s oslavou narodenín. A to nielen svojich, ale aj narodenín svojej najstaršej dcéry Denisy, v tomto prípade navyše aj krstnej mamy.

Mekyho dvojalbum nazvaný „22 x 2" obsahuje všetky jeho zásadné hity od Zažni, cez Atlantídu, samozrejme Denisu, Baladu o poľných vtákov, či Biely kvet, až po tie najnovšie Skoro dospelá a jedinú úplnú novinku, pesničku Daj mi.

Preto sa tiež Žbirka na krste poďakoval hneď dvom vydavateľstvám, Opusu aj Universalu. V Opuse vyšlo jeho prvých sedem radových albumov, na značke Universal vydáva od roku 1997, obe firmy preto museli spolu úzko spolupracovať, aby reprezentatívna výberovka hitov mohla vôbec vzniknúť.

Meky sa tiež na krste pochválil unikátnym darčekom, ktorý dostal k 55-tym narodeninám od manželky Katky. „Túto knihu držal v rukách John Lennon a zároveň ju aj podpísal," predviedol exkluzívnu cennosť novinárom. „Tešil som sa, no myslel som, že tým sa to končí. Potom som však zistil, že ju podpísal ešte aj George Harrison. Bol som skoro poloomdletý, a to som ešte nevedel, že do knihy je vložená aj fotografia s podpisom Ringa Starra. Paula McCartneyho už mám, od 22.októbra tohto roku som sa teda stal majiteľom podpisov všetkých štyroch členov skupiny Beatles." Prvotné závrate Meky už rozchodil, no jeho šťastie a veľká spokojnosť sú na ňom viditeľné voľným okomJ))

Od budúceho roku začne Opus v reedíciách a v remastrovaných verziách vydávať staré albumy Mira Žbirku, podľa predbežných plánov každý mesiac jeden. Každé CD bude doplnené aj o jednu, zatiaľ bližšie nešpecifikovanú raritu.

 

Eva Bacigalová

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre