Robo Papp má Čarovný dom

Pridané: 30.10.2007 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Aj bez veľkého a silného vydavateľa sa už dá na Slovensku existovať a fungovať. Robí to tak Robo Opatovský, či Peter Lipa, robí to tak najnovšie aj Robo Papp.

 

Album coverAlbum cover

S vydaním jeho najnovšieho albumu Čarovný dom mu pomohol „kamarát" :-)

 

A nie jeden, do práce zaangažoval aj blízku či vzdialenejšiu rodinu. Robova manželka Eva Papp - Lučeničová mu už dávnejšie píše texty, Robov švagor Alan Lučenič napríklad vymyslel skutočne unikátny booklet. Takú podobizeň si dať na obal albumu chce riadnu dávku občianskej statočnosti, Robo ju však očividne má. „Tento album nemá byť pre teenagerov, je určený dospelým ľuďom," vysvetľuje. „Nechcel som byť obligátne za fešáčika, tak som poprosil Alana, aby ma stvárnil tak ako ma vidí, nuž a on ma vidí takto," smeje sa Robo. „Ak niekto album zbadá v obchode, príde sa možno najprv pozrieť bližšie čo to je za hovadinu. A potom ho možno aj kúpi." Naskutku odvážna a nekonvenčná marketingová stratégia J)

 

Zvukovo sa Robo Papp začína odkláňať od žánru R and B, zapáčil sa mu sound rokov 60-tych a 70-tych. Na albume Čarovný dom však objavíte aj duety s ľuďmi, ktorí sú považovaní za takmer najväčších slovenských soulových „hrdinov" - s Tinou, Marcelom Palonderom a jeho priateľkou Anitou Soul.

 

Marcel s Anitou sa stali aj krstnými rodičmi albumu, na poslednú chvíľu nahradili ďalšieho Robovho kamaráta, herca Roba Rotha. Stihol si síce zahrať hlavného hrdinu v klipe k prvému singlu „Len treba chcieť", no na krst sa dostaviť nemohol. Jeho zamestnávateľom je Slovenské národné divadlo a v termíne krstu jednoducho musel hrať!

 

Na krst sa však prišla pozrieť Robova kamarátka a dokonca aj susedka Misha, nechýbal Robo Opatovský, či Milan Kaliňák zo skupiny Taktici /obzvlášť jeho brat Robert Kaliňák je vraj veľkým Pappovým obdivovateľom. Tých skamarátených Robov je v tomto príbehu už podozrivo veľa, pravda je však taká, že Papp chodieval ako „kultúrna vložka" s Kaliňákom a spol. po predvolebných mítingoch strany Smer.../

 

Okrem pozvaných hostí nechýbal na Pappovom krste ani jeden nepozvaný. Dnu sa opäť dokázal votrieť aj tradičný ničiteľ dobrej zábavy na spoločenských podujatiach Fedor Šrobár, a to aj napriek tomu, že na dverách visela jeho fotografia s výrazným nápisom „unwanted" čiže „nežiadúci". Tentoraz si dal na silnom dojme obzvlášť záležať, zostal do konca a bol problém vôbec sa ho ako celkom posledného zbaviť - v úplnej počestnosti totiž opitý zaspal na sedačke.

 

P.S.

Pre potreby ďalších občiansky statočných umelcov, ktorí sa chcú k tejto chvályhodnej iniciatíve pridať, pripájame plagát na stiahnutie. S láskavým dovolením Evy a Roba Pappovcov.

 

<<1>>

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre

user avatar
Nikto | 29.11.2007 14:01:33 Reagovať
Fedor Srobar is the King.
Medo | 05.11.2007 01:48:49 Reagovať
Who the hell is Fedor Srobar?
user avatar
chris | 31.10.2007 02:54:53 Reagovať
Fedor Srobar For President :-)
user avatar
ovecka | 01.12.2007 22:02:58 Reagovať
...kto je ten F.S.?............preco mu venujete tolko pozornosti.....