Kórejčanka je na ceste k rekordu, ktorý u mužov drží Reinhold Messner

Pridané: 23.04.2010 | Autor: TASR | Pridal: rookie

Koncom tohto týždňa by mala vystúpiť na 8091 metrov vysokú horu Annapurna kórejská alpinistka Oh Eun Sun, ktorá by tak ako prvá žena na svete zdolala všetkých 14 štítov, vyšších ako 8000 metrov.

 

annapurnaannapurna

Štyridsaťštyriročná juhokórejská horolezkyňa, ktorá už opustila základný tábor, je v dobrej forme a dúfa, že sa jej 8091 metrov vysokú horu podarí zdolať 24. alebo 25. apríla, informovali francúzske elektronické médiá.
     

Predošlý pokus o výstup na Annapurnu sa Oh Eun Sun nezdaril. Španielke Edurne Pasabannalovej, ktorá by zo 14 svetových velikánov mala zdolať ešte horu Šišapangma,  sa na Annapurnu podarilo vystúpiť minulý týždeň.
     

Rakúšanka Gerlinde Kaltenbrunnerová sa v súčasnosti pokúša zdolať 8848 metrov vysoký Mount Everest a potom by ešte mala vystúpiť na horu K2.
     

Z mužov sa na všetkých 14 štítov, vyšších ako 8000 metrov, v období od roku 1970 do 1986 podarilo vystúpiť talianskemu štátnemu príslušníkovi Reinholdovi Messnerovi.

 

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona"
 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre