Nové druhy monogamie

Pridané: 06.05.2010 | Autor: Mika | Pridal: rookie

Každý má možnosť vybrať si: na jednej strane pomyselných váh je vernosť jednému človeku, na strane druhej otvorený vzťah.

 

monogamiamonogamia

Moderní ľudia sa pred nudou a stereotypom čím ďalej tým častejšie prikláňajú k naplneniu svojich sexuálnych fantázií. Jediný životný partner na to však nestačí.

 

Dusivá monogamia
Je už len veľmi málo ľudí, ktorí veria na rozprávku o hľadaní princa na bielom koni, či dievčaťa svojich snov. Ale len časť z nich si to dokáže aj nahlas priznať! Navonok sa síce hrajú na verných partnerov, v skutočnosti im však nevera nie je cudzia. Aj štatistické prieskumy jasne dokazujú, že monogamné správanie je čím ďalej tým viac aj mužom aj ženám cudzie. Páry, ktoré žijú v nemonogamných vzťahoch otvorene hovoria o tom, že jeden ideálny partner neexistuje! Ľúbostné aféry, milostné vzplanutia, či manželské trojuholníky sa stávajú súčasťou nášho životného štýlu. Manželstvo už dávno nie je výhradne len o dvoch osobách. Zväzky sa stávajú čím ďalej tým viac otvorené. Jasné, že to znie dosť šialene, ale je to tak!

 
Všetko je to o dohode!
Zo slovného spojenia „otvorený vzťah" môže niekomu behať mráz po chrbte, iný môže túto formu spolužitia považovať za najideálnejšiu. Otvorené vzťahy praktizujú ľudia, ktorí si nahlas priznali, že jeden partner nedokáže naplniť všetky ich potreby. Namiesto toho, aby svoje bokovky pred partnerom tajili, otvorene ich priznávajú. Vedia, že ich partner robí to isté a preto si nemajú čo vyčítať. Je to cesta, ako naplniť svoje túžby bez toho, aby museli klamať. Hovoriť o presných modeloch pre fungovanie otvorených vzťahov je veľmi ťažké. Každý pár si musí stanoviť také pravidlá, ktoré vyhovujú práve im. Niektoré páry napríklad tolerujú sex, avšak bozky sú prísne zakázané.


Nič pre žiarlivých...
V Spojených štátoch sa v poslednom čase často skloňuje pojem „nové druhy monogamie". O nových pravidlách partnerského spolužitia sa už napísalo množstvo článkov, nakrútilo množstvo reportáží, uskutočnilo niekoľko seminárov a vydalo niekoľko kníh. Stanú sa tieto pravidlá súčasťou aj vášho vzťahu?


Clintonová monogamia - orálny sex nie je nevera
Swingers pravidlo - sex s iným je povolený len na swingers párty za účasti oboch partnerov
Pravidlo 50 kilometrov - sex je povolený len s niekým, kto nebýva vo vašom meste
Monogamia do pol pása - neverná môže byť len horná polovica tela
Latexové pravidlo - sex mimo domu je dovolený len s kondómom
Fyzická monogamia - dovolené je pozerať sa, nie dotýkať sa!
Rovnaké pohlavie - sex s rovnakým pohlavím nie je nevera

 

V žiadnom prípade vás nechceme na nič podobné nahovárať! Faktom však je, že takmer každý z nás bol s neverou konfrontovaný. Nové druhy monogamie sú len reakciou na neveru, podvádzanie a klamstvá.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre