Životy, ktoré zasiahol facebook I.

Pridané: 11.05.2010 | Autor: Mika | Pridal: rookie

Nemáte svoj profil na Fecebooku? Alebo aspoň na Twitteri alebo inej sociálnej sieti?

 

facebookfacebook

Nie? Tak to potom ako keby ste neexistovali! Okrádate sa o neopakovateľné zážitky a stretnutia, ktoré môžete zažiť len vďaka internetu. Presvedčte sa, že virtuálna realita môže meniť skutočnú realitu k lepšiemu!

 

Keď  si Kelly zobral Kelly
Sociálne siete už spojili nepreberné množstvo párov. To, čo sa ale podarilo Facebooku, nevymyslia ani hollywoodski scenáristi s najbujnejšou fantáziou. Jedného dňa si znudená Kelly Hildebrandt zadala do vyhľadávača na Facebooku svoje meno, aby zistila, či tam nájde svoje menovkyne. Na jej veľké prekvapenie objavila iba jediný profil s rovnakým menom - Kelly Hildebrandt však nebola žena ale muž! Navyše mladý, veľmi pohľadný, inteligentný a vtipný. Po trojmesačnom písaní a telefonovaní sa Kelly a Kelly stretli osobne a po uši sa do seba zamilovali. Lovestory pokračovala romantickými zásnubami na pláži a vyústila do nádhernej svadby minulý rok v októbri. A to všetko odštartovala jednoduchá správa: „Ahoj, máme rovnaké meno. Zdá sa mi to zaujímavé."

    

Páriku však zhoda mien prináša niekedy aj problémy. Preto musia používať  aj svoje stredné mená Carl a Katarina. Ťažkosti mali nielen počas vybavovania svadby, ale aj pri svadobnej ceste. Cestovná kancelária zrušila rezerváciu jedného pobytu, pretože si jej zamestnanci mysleli, že si niekto objednal omylom zájazd dva krát. 

 

On-line svadba
Dan síce nespoznal svoju vyvolenú  Tracy na sociálnej siete, zmena statusu na Facebooku a Twitteri ale bola pre neho dôležitejšia ako prvý manželský bozk! Priamo pred oltárom, okamžite potom ako ich oddávajúci vyhlásil za muža a ženu, vytiahol ženích mobil a zmenil svoj status na Twitteri: „Stojím pred oltárom s Tracy, ktorá je už sekundu mojou ženou. Musím ísť, je čas pobozkať nevestu." Manželský bozk však prišiel na rad až potom, ako si na Facebooku zmenil stav zo „zasnúbený" na „ženatý". Farár sa nenechal vyviezť z miery a do hurónskeho smiechu svadobčanom vyhlásil, že keď už je to oficiálne aj na Facebooku, môžu sa mladomanželia pobozkať. 

 

Hľadá  sa otec
Akciu s rovnakým názvom pred časom rozbehla na internete štrnásťročná Jess Broadley. Keď našla na Facebooku profil Kevina Robertsa, poslala mu žiadosť o priateľstvo s krátkou správou: „Ahoj verím, že si môj otec. Hľadám ťa už veľmi dlho a myslím, že je správny čas na to, aby sme sa stretli." Bol to zásah do čierneho! Kevin si pri pozeraní Jessiných fotografii spomenul na krátky flirt s jej matkou ešte z roku 1986. Hľadanie sa tentokrát skončilo úspešne. Kevin sa nájdenej dcére potešil. Vždy totiž túžil mať vlastné dieťa.

 

Hviezdny anjel strážny

 

„Už nemám žiadny dôvod žiť. Obesím sa v záhrade." - túto správu si vo svojej schránke na sociálnej sieti Twitter objavila herečka Demi Moore. Napísal jej ju jeden z jej fanúšikov, ktorých má medzi 2 600 106 potvrdenými priateľmi. Demi ich vzájomný rozhovor zverejnila a tak mu zachránila život. Zopakovala sa tak situácia spred roka. Hollywoodskej kráske sa cez Twitter zverila jedna žena, ktorá trpela samovražednými úmyslami. Demi zalarmovala políciu a jej fanúšička sa po hospitalizácií na klinike teší zo šťastného života. 

 

Kiberalibi
Keby 19 ročný Rodney Bradford nemal dôveryhodné alibi, skončil by na pár rokov za mrežami. Bol totiž podozrivý z krádeže. Slobodu mu zachránil Facebook. 17. októbra 2009, presne o 11:49 z bytu svojho otca napísal do svojho statusu vetu: „Kde je môj lievanec?" Súd ju uznal ako alibi, pretože Rodeny ju napísal v čase krádeže.

 

Hlasná  trúba
Francúzska ministerka pre informačnú ekonomiku Nathalie Kosciusková-Morizetová využila obľúbený server veľmi originálnym spôsobom. Do celého sveta cez svoj profil na Facebooku vytrúbila, že je tehotná. Jej status z apríla minulého roka znel: „Je to na mne čoraz viac vidieť a už to ďalej nemôžem skrývať." Neskôr sa nechala počuť, že rozhodnutie zverejniť túto správu cez internet súvisí s rezortom, ktorý vedie. Svojho druhého syna Louisa-Abela priviedla na svet minulý rok v septembri a s touto šťastnou správou sa podelila so svojimi priateľmi na svojom profile na sieti Twitter: "Ďakujem vám všetkým za krásne blahoželania k narodeniu môjho syna."

 

Virtuálna tlačovka

 

Zvolať tlačovku je oveľa komplikovanejšie ako napísať nový status na Facebooku. To si určite povedal aj šesťnásobný grandslamový šampión Rafael Nadal. Španielsky tenista začiatkom marca prostredníctvom sociálnej siete oznámil svoju účasť na turnaji ATP v kalifornskom Indian Wells. Jeho vyhlásenie sa očakávalo s veľkým napätím, pretože po zranení kolena sa tri mesiace neobjavil na súťaži. Jeho status znel: „Vrátim sa v Indian Wells. Som spokojný s prípravou. Cítim sa čoraz lepšie a už sa neviem dočkať." 


Sociálne siete dokážu meniť  životy bohužiaľ aj k horšiemu. O tom už o nedlho.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre