Jaroš na jednotku

Pridané: 13.04.2008 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Pred tromi rokmi sa Miro Jaroš prepracoval do prvej desiatky súťaže Slovensko hľadá Superstar, vydal svoj prvý album Exoterika, ktorý bez problémov získal štatút zlatej platne a stihol sa aj zapliesť s víťazkou Superstar Katkou Koščovou. Výsledkom toho všetkého bol nie práve lichotivý imidž pračudesne odfarbeného panáčika, až neprirodzene vysmiateho a ochotného, večne idúceho na plný plyn, či skôr na príliš obohatené plutónium.
Miro JarošMiro Jaroš

Všetka „sláva“ však prehrmela za pár mesiacov. Po pár mesiacoch prišlo pár rokov, keď Jaroš z hudobnej scény zmizol a nikomu nechýbal. Pravdu povediac, nikto od neho už ani nič neočakával. A to nepochybne platí aj dnes, keď prichádza s novým albumom Tlaková níž.

Nový album

Dnes je Miro čerstvým tridsiatnikom, poučeným a skúsenejším, pripraveným nájsť si svoje miesto v slovenskej hudobnej branži iným, prirodzenejším spôsobom. Dokonca musel kvôli tomu podstúpiť aj plastickú operáciu!!!!!Pesnička Tlaková níž, v ktorej spieva nečakane vysokým falzetom, skutočne znamená pre Mira Jaroša úspešný comeback. Ešte väčším prekvapením sú však ďalšie výborné tanečné pesničky na Mirovom novom albume. Zásluhu na tom má aj producent Randy z prešovského nahrávacieho štúdia Perina. Práve ten Randy, ktorý stojí za zvukom skupiny Peha, či skupiny Komajota. Uveril aj talentu Mira Jaroša.
„Musím však povedať, že Randy ma strašne nemal rád,“ smeje sa s odstupom času Miro. „Nemal rád hudbu, ktorú som robil, a vraj vždy, keď ma videl v Superstar, tak okamžite preladil na iný kanál. Je to však dobrák od kosti. Chcel som s ním jednoducho spolupracovať, počul som od neho veľa vecí, ktoré sa mi veľmi páčili. Napríklad to, čo robil pre Pehu, hlavne elektronické spodky. Randy produkoval aj druhý album Katky Koščovej. S ňou sme si stále veľmi blízki, cez ňu som na Randyho získal číslo a ozval sa mu. Podarilo sa mi ho ukecať, že skúsime spolu nahrať aspoň jednu pesničku.“
Randy síce Jarošovi niekoľko mesiacov vzdoroval, no dnes už nie sú len kolegovia, ale aj dobrí kamaráti. Bol to napríklad práve producent Randy, kto Mira presvedčil, aby v pesničke Tlaková níž spieval refrén v pomerne nečakanom falzete. Táto balada je však paradoxne jedným z mála klasických „slaďákov“ na Jarošovom albume. Väčšinu tvoria obdivuhodne dobre spravené, v pravom slova zmysle tanečné pesničky. Nezakomplexované, optimistické, bez textárskych mindrákov a predovšetkým so soundom, ktorý v našich zemepisných šírkach často nepočuť. Určite sa bude páčiť aj našej tanečnej dive Dare Rolins, keď si spraví pauzu medzi prebaľovaním a kojením a vypočuje si ho.

Napriek tomu, že Miro prichádza s výbornými novými pesničkami, je aj jemu jasné, že to s comebackom vôbec nebude mať ľahké:K pesničke Tlaková níž Miro už aj skompletizoval videoklip. Rádiám však už ponúkol novinku s názvom Obyčajný.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre