J. Bednárik: Je to kus dobrej knihy!

Pridané: 23.05.2011 | Autor: Milan_Buno | Pridal: Medo

„Vesmírna scifi opera. Thrillerová rozkoš, cestovanie po Číne a po Mesiaci. Taká je ďalšia skvelá kniha Franka Schätzinga - Limit," hodnotí novinku na knižnom trhu známy milovník nielen jedla či divadla, ale aj kníh Jozef Bednárik.

 

LimitLimit

Román Limit je aj o tom, ako si svetové veľmoci usilujú uchmatnúť si čo najväčší kus Mesiaca. „Je to možno tak trochu rúhanie, ak svätokrádežne porovnávam najnovší vedecko-fantastický triler Limit so slávnym Richardom Wagnerom..." dodáva J.Bednárik

 

Nemecký bestsellerista Frank Schätzing umiestnil príbeh do roku 2025. USA ťažia na Mesiaci hélium-3 a vesmírnym výťahom ho dopravujú na Zem. Zdá sa, že zásobovanie našej planéty energiami je definitívne vyriešené. Svetu už nevládnu politici na čele štátov, ale šéfovia mnohonárodných koncernov a vtedy sa excentrický multimiliardár Julian Orley so skupinou prominentných hostí z celého sveta vydáva na dobrodružný výlet do vesmíru...

 

Na opačnej strane zemegule má súkromný detektív Owen Jericho vypátrať krásnu čínsku disidentku Jou-jou, po ktorej akoby sa zľahla zem. Na prvý pohľad to vyzerá ako celkom všedná zákazka, no čoskoro sa ukáže pravý opak. Jou-jou totiž pozná tajomstvo, ktoré zrejme zaujíma aj iných. Hrôzostrašná naháňačka, v ktorej ide o život, vedie z Číny cez Rovníkovú Guineu, Berlín, Londýn až do Benátok.

 

„Limit je naozaj kus dobrej knihy. Ak vravím kus, tak doslova a do písmena, lebo 1048 stranová kniha má hmotnosť ako taká menšia činka! Takže dostanete bonus navyše - nemusíte chodiť vzpierať činky do fitnesska - ležíte, či sedíte, tešíte sa z dobrého čítania a zároveň cvičíte," usmieva sa Jozef Bednárik.

 

Prečítajte si úryvok z knihy Limit.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre