Horkýže Slíže sa tešia na svojho predskokana na červeníku 2011

Pridané: 04.08.2011 | Pridal: Medo

Skupina Horkýže Slíže si nevie predstaviť svoje leto bez účinkovania na festivale ČERVENÍK, kde sa každoročne obzvlášť tešia najmä pre fantastické publikum, no tento rok majú o dôvod viac. Po tom, ako sa dozvedeli, že príde aj bývalý člen SMOKIE Chris Norman ich najviac zaujímalo, či sa stretnú na jednom pódiu v jeden deň...

 

MallorčaniaMallorčania

Organizátor Dušan Drobný neskrýval prekvapenie, že práve Chris Norman najviac zaujal našu punk-rockovú legendu: "Tak som si povedal, že im urobím radosť a v programe je naplánovaný koncert Chrisa Normana v sobotu pred koncertom Kuka a jeho skupiny. Veľmi mi ďakovali, že to takto super vyšlo a neprídu o koncert legendy, ktorý vždy chceli vidieť..."


Spevák skupiny Kuko jeho slová potvrdil: „Je to pravda chceli sme ho vidieť na Červeníku a pre nás je super, že bude vlastne našou predskupinou! Verím, že nám publikum dobre pripraví - určite si tento koncert nenechám ujsť, aj keď obyčajne sa tesne pred koncertom snažím ničím nerozptylovať."


A čo hovorí Kuko na festivalovú „novinku" v podobe zastrešených tribún pred pódiom? „Počul som, že sa také niečo v Červeníku chystá a to je výborné, pretože tohtoročné leto je fakt nejaké divné - takto to bude istota...!"


Známy areál festivalu ČERVENÍK na miestnom amfiteátri dostal tento rok trošku pozmenenú podobu...Organizátor Dušan Drobný: "Prakticky celé toto leto bojujeme na našich akciách s týmto daždivým počasím, tak sme si povedali, že v Červeníku vyskúšame experiment v podobe zastrešenia vac ako 7.000 miest pre divákov. Čo znamená, že klasické pevné amfiteátrové sedenie a pódium nepoužijeme, ale hneď vedľa sme postavili nové pódium a nové tribúny, ktoré budú prikryté veľkokapacitnými stanmi. Takže tento rok na festival ČERVENÍK pozývame za každého počasia - v hľadisku nikto moknúť nebude!"


V piatkovom programe, ktorý štartuje o 14tej hodine sa okrem iných predstavia skupiny HT, SMOLA A HRUŠKY, POLEMIC, britská legendárna skupina HOT CHOCOLATE, DESMOD, GLADIÁTOR... A len pred pár hodinami pribudlo do piatkového programu ešte jedno festivalové hudobné oživenie - kapela 20 až 40-tych rokov v originálnom prevedení s dobovými nástrojmi a kostýmami pod názvom FUNNY FELLOWS.


Sobotňajší program bude hlavne v znamení headlinera festivalu charizmatického speváka a gitaristu Chrisa Normana, ale na svoje si prídu aj fanúšikovia skupín Bank of Joe, Družina, Grexabat , Konflikt, Gladiator alebo už spomínaných Horkýže Slíže.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre