Kremnické Gagy ONLINE aj tento rok NAŽIVO na MeToo.sk!

Pridané: 17.08.2011 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Začíname 26. augusta 2011! Za tri dni vám prinesieme to najlepšie z európskeho festivalu humoru a satiry. NAŽIVO len na MeToo.sk!

 

Kremnické Gagy 2011 na MeToo.skKremnické Gagy 2011 na MeToo.sk

Na 31. ročníku medzinárodného multižánrového festivalu v centre malebnej Kremnice budú dominovať najmä vynikajúce divadlá, špičkové karikatúry, netradičné kapely a množstvo akcií pre deti. Najväčším ťahákom sa asi stanú dve zahraničné produkcie, ktoré budú mať na Slovensku premiéru: poľské sláčikové kvarteto MozART Group (v júni bolo v Manéži Boleka Polívku), ktoré predvedie svoju svetovú show THE BEST MUSICAL CABARET EVER a americký mím žijúci v Nemecku Peter Shub, top-klaun Milano-Clown festivalu 2010 so svojou populárnou show NICE NIGHT FOR AN EVENING.

 

>> TOTO BOLI KREMNICKÉ GAGY 2010:

POZRITE SA NA NAJLEPŠIE PRODUKCIE... <<


Medzi top programy, ktoré zavítajú do Kremnice zo zahraničia patria aj špičkové bábkové divadlá z Českej republiky a Maďarska: Divadlo ALFA z Plzne so svojím akčným megafilmom pre dospelých a dospievajúcich JAMES BLOND (v roku 2009 zožali v Kremnici úspech s Troma mušketiermi), Naivní divadlo z Liberca s rozprávkou pre malé deti LABUTÍ JEZÍRKO a nonverbálne, kúzelné MIKROPÓDIUM Andrása Lenárta z Budapešti. V uliciach mesta bude návštevníkov „provokovať" GREENMAN (Adrian Schvarzstein) zo Španielska, ale aj multinárodná kapela Allstar Refjúdží band z Prahy. Zárukou najlepšej zábavy zo Slovenska bude určite Radošinské naivné divadlo s kabaretom RADOŠINSKÝ VÝBER, Divadlo GUnaGU s najnovšou sociálnou groteskou BALETKY, HACKERI, HOMLESÁCI...& MANAŽÉRI a nová inscenácia OZ SQUAT ROZHODCOVIA v naštudovaní troch hercov zo SND (Tomáš Maštalír, Braňo Bystriansky a Vladimír Kobielsky), ale aj ďalšie výnikajúce komédie z profesionálnej či amatérskej tvorby (Spišské divadlo, Divadlo Commedia Poprad, Teáter komika Bánov, GONG Bratislava, DS Kladzany, ... atď.).

 

Pravdepodobne najbohatšie zastúpenie v histórii festivalu budú mať na tomto ročníku karikaturisti. Okrem nominovaných autorov z Maďarska, Poľska, Slovenska, Čiech, Bulharska a dokonca aj Iránu uvedie Česká únia karikaturistov v samostatnej expozícii svojich 33 najlepších autorov. Špeciálnu výstavu budú mať aj dvaja politickí glosátori Daryl Cagle (USA) a Shooty (SK) a nebude chýbať ani IMPROKARIKATÚRA. Pre malé deti (od 4 do 10 rokov) bude okrem bábkových predstavení pripravená aj súťažná TRASA PLNÁ GAGOV, staršie deti a tínedžeri (od 10 do 18 rokov) sa môžu naučiť žonglovať pod vedením skúsených lektorov v CIRKUSOVEJ ŠKOLE GAGOV. Vo festivalovom klube Labyrint bude nahrávať svoje populárne zábavníky RTVS - Slovenský rozhlas, na nádvorí vinotéky Biely bocian zase koncertovať skupina PARA, ruská recesistická kapela OTAVA YO z Petrohradu či Adriena Bartošová so svojím bandom. V Uličke slávnych nosov pribudnú dva umelecké reliéfy osobností humoru: autora legendárnej knižky Tisíc a jeden vtip - spisovateľa Jána Kalinu a herca Mariána Zednikoviča. Trojdňový festival vyvrcholí po prvýkrát udelením GRAND PRIX festivalu, tradičnej ceny Zlatý gunár v jednotlivých žánroch a populárnej anticeny Trafená hus. Všetky ocenenia t. r. udeľuje takmer čisto ženská Akadémia humoru.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre