text

V hmle niečo vraždí...

Pridané: 12.11.2007 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Len nedávno sme vás informovali o hororovej novinke podľa poviedky Stephena Kinga 1408 a už sa k nám od chrbta prikradla ďalšia jeho hororová adaptácia, "The Mist": k mestečku sa blíži hmla, niečo krvilačné v nej číha a skupinka miestnych nájde záchranu - v poslednej chvíli, v neďalekom obchodnom centre. Na sklá sa zvonku tlačí lepkavá hmla s čudnými, kde tu prebleskujúcimi tieňmi - a teraz buďte múdri!
The Mist: oficiálny plagátThe Mist: oficiálny plagát

 

Frank Darabont je výborný americký scenárista (Branaghov Frankenstein), režisér (The Majestic) a producent (Collateral), ale meno si urobil predovšetkým ako adaptátor Kingových knižiek. Prvýkrát siahol ešte v 80. rokoch po jeho poviedke „Žena v izbe" a krátkometrážny výsledok sa spisovateľovi páčil natoľko, že v neskôr napísanej novele „Rita Hayworthová a Vykúpenie z väznice Shawshank" do deja zakomponoval postavičku menom Darabont a ešte o čosi neskôr dobre vedel, prečo práva na jej sfilmovanie predal práve „citlivému" rozprávačovi Frankovi. Ten zo Shawshanku urobil jeden z najmilovanejších filmov americkej kinematografie a o nič slabšie na tom nebola ani ďalšia Kingova melodráma z väzenia, Zelená míľa. Všetci sa pýtali na jediné: ako by to dopadlo, keby Darabont nakrútil podľa Kinga nie ambicióznu drámu so zaručeným prívalom oscarových nominácií, lež „obyčajný" horor? A sme doma.

Trvalo to dlho, ale dočkali sme sa. Darabont siahol po strašidelnej poviedke Hmla (nemýliť s Carpenterovým hororom). Mrazivý trailer stratil prekvapenie odhalením potvoriek, ale Darabont sa aspoň na nič nehrá, resp. naopak, zdá sa, že si nakrúcanie užíva, oddychujúc od ambicióznych drám. V hereckom obsadení figuruje Thomas Jane (Zradná hlbočina), Marcia Gay Hardenová (Oscar za Pollocka), William Sadler (Heywood zo Shawshanku) a Laurie Holdenová (policajtka zo Silent Hill). Scenár píše Darabont, produkujú mocní bratia Weinsteinovi.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre