Muchy pripravujú druhý album.

Pridané: 06.05.2008 | Autor: ImroSimig | Pridal: chris

Hoci od vydania debutového albumu „Z hrušky dole“ ubehol už rok, banskobystrická skupina Sto múch nedávno potešila milovníkov tvorby Jara Filipa svojským poňatím  hitu „V jedálnom vozni“  na tribute albume Jarove pesničky. „Mali sme na výber až z piatich piesní, no rozhodli sme sa pre túto. Pre nás musí skladba vyžarovať isté obrazy a pri nej sme ich mali … od pána farára, cez sedliačku, mladých výrastkov, pána. učiteľa  až po  neviem koho... Coververzie sú totiž veľmi chúlostivá vec a keby sa nejednalo o Jara Filipa, tak sa do toho asi nepustíme.“ uviedol líder Juraj Haško na margo participovania skupiny na projekte Pocta Jarovi Filipovi.
Sto MúchSto Múch
Živé prevedenie  hitu „V jedálnom vozni“ spoločne s originálnou poctou „Kúpil som si Rhodes“ nenechalo chladným ani publikum, ktoré vzhliadlo podporné koncerty k platni Jarove pesničky v bratislavskom divadle Aréna. „Hudobne sme chceli,  aby ľudia od prvej chvíle vedeli, že sa jedná o „Muchy“ a preto, sme danému základu skladby dali dramaturgiu, v akej sa niesol náš prvý album.“ dodáva.  

Už tento víkend by skupina Sto múch  rada natočila demo z materiálu pre pripravovaný druhý album, ktorý by mali oficiálne nahrať v našom hlavnom meste v priebehu leta. “Máme asi tridsaťpäť skladieb, niektoré hrávame už aj na koncertoch a niektoré miniatúry sme si prehrali spoločne na skúškach, no demonahrávka by nám zatiaľ mala urobiť v hlavách väčší poriadok“ ... upresňuje Haško.

Pokiaľ budú mať „Muchy“ priaznivý vietor v plachtách, novinka by sa mohla objaviť na trhu už na jeseň, hoci značka, pod ktorou sa naň dostane zostáva zahalená rúškom tajomstva. Víťazný tím sa nemení a bude  nahrávať opäť pod producentským dohľadom Andreja Šebana.   Pôvodný, žánrovo pestrý debut „Z hrušky dole nahradí však podľa slov kapelníka Juraja Haška ešte pestrejší celok s malým prekvapením pre spoluhráčov.Originálnym humorom a zrelými inštrumentálnymi výkonmi operuje na Slovensku v súčasnosti niekoľko skupín a preto dúfajme, že sa Muchám podarí novinkou presvedčiť hudobných fanúšikov o tom, že „Z hrušky dole“ nezišli nadarmo. So šesťčlennou skupinou sa môžete zoznámiť okrem www.stomuch.skbandzone.cz   aj vo vysielaniach našich metoo rádií .
Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre