Slovenský policajný pes na vyhľadávanie bankoviek hviezdil v Čechách

Pridané: 24.02.2012 | Autor: TASR | Pridal: rookie

Minulý týždeň vycestoval inštruktor pre špeciálne pachové práce Prezídia Policajného zboru Ján Löw so služobným psom Rastym do Moravskosliezského kraja. Cieľom cesty bolo cvičenie zamerané na výmenu skúseností pri vyhľadávaní bankoviek. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

 

policajný pespolicajný pes

Päťročný Rasty je policajný pes špeciálne cvičený na vyhľadávanie falošných bankoviek. Krajské riaditeľstvo Polície Severomoravského kraja požiadalo slovenské Prezídium Policajného zboru o medzinárodnú spoluprácu pri odhaľovaní trestnej činnosti vo veci odcudzenia finančnej hotovosti. Policajný pes Rasty našiel v rodinnom dome v Bernaticiach nad Odrou, okres Nový Jičín, bankovky v nominálnej hodnote 10.000 českých korún.
     

Česká republika má v súčasnosti svojho špeciálneho psa v prípravnej fáze. Pre výcvik si zvolili päťročnú sučku nemeckého ovčiaka s menom Fia. Na základe dobrej spolupráce na úspešnej akcii z roku 2009, pri ktorej bol použitý slovenský policajný pes, ako aj vysokej úrovne vycvičenosti slovenských policajných psov a výbornej spolupráce našich krajín nás českí kolegovia požiadali o medzinárodné súčinnostné cvičenie. Počas trojdňového školenia prebiehali teoretické prednášky i praktické cvičenia v teréne, ktorými sa overovali možnosti použitia špeciálnych psov. "Rasty ukážkovo zvládol všetky pripravené úlohy v rámci súčinnostného cvičenia," uviedla na margo výkonov slovenského psieho reprezentanta Baloghová.

 

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona"
 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre