Brigádnička v Sydney reklasifikovala Armstrongove knihy

Pridané: 25.01.2013 | Autor: TASR | Pridal: rookie

Oznam pri vchode do jednej z knižníc v Sydney sa stal víkendovým hitom na sociálnych sieťach. Všetky biografické a populárno-náučné knihy zdiskreditovaného cyklistu Lancea Armstronga podľa neho plánujú presunúť do oddelenia beletrie.

 

ArmstrongArmstrong

"Všetky knihy Lancea Armstronga, vrátane 'Lance Armstrong - Obraz šampióna', 'The Lance Armstrong - Tréningový program' a 'Lance Armstrong: Najväčši svetový šampión', čoskoro presunieme do oddelenia beletrie," stálo v knižnici Manly v Sydney na ozname, ktorého fotografia zaplavila internet.


Z príbehu sa však napokon vykľul žart jednej z brigádničok. "Táto osoba tu pracuje iba niekoľko hodín počas víkendu a nemá žiadnu právomoc vyjadrovať sa v mene knižnice," uviedla veci na pravú mieru pre austrálsku verziu portálu yahoo knihovníčka Wendy Fordová. Podľa nej jednotlivé knižnice ani nemajú právo reklasifikovať tituly, kým nedostajú pokyn od strešného orgánu austrálskeho knihovníctva.

 

Armstrong minulý týždeň prehovoril na verejnosti po prvý raz od odňatia všetkých siedmich titulov z Tour de France a udelenia doživotného zákazu činnosti a priznal sa k užívaniu zakázaných látok, vrátane rastových hormónov a krvných transfúzií.

 

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona"

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre