Rozprávky bratov Grimmovcov na Bojnickom zámku videlo viac ako 21.000 ľudí

Pridané: 25.06.2013 | Autor: TASR | Pridal: Administratorka

Celkom 21.013 ľudí navštívilo zámok v Bojniciach počas podujatia Rozprávkový zámok - Rozprávky bratov Grimmovcov, ktorý sa uskutočnil v dňoch od 13. do 16. júna a od 20. do 23. júna.

 

Bojnický zámokBojnický zámok

TASR o tom informovala Kamila Píšová, vedúca Oddelenia múzejnej komunikácie a služieb návštevníkom Slovenského národného múzea (SNM)- Múzea Bojnice.


      Návštevníci v rámci podujatia Rozprávkový zámok mohli vidieť štyri rozprávky z pera bratov Grimmovcov - rozprávky o Červenej Čiapočke, Siedmich kozliatkach, Troch prasiatkach a Šípkovej Ruženke. Pointou tohtoročných rozprávok na zámku bola záchrana rozprávkovej knižky, vďaka ktorej sa malí návštevníci mohli naučiť, aké dôležité je čítať. Deti v spolupráci s rozprávkovými postavičkami dopĺňali závery spomínaných rozprávok, zbierali posledné strany z rozprávkových knižiek a na konci zachránili aj zlého čarodejníka, ktorý chcel krádežou záverov rozprávok zničiť rozprávkový svet.


      Organizátor podujatia, Reklamná agentúra Petra Čavojská, pripravil počas Rozprávkového zámku aj sprievodný program, ktorý prebiehal v priekope Bojnického zámku. Návštevníci sa mohli zoznámiť so živými rozprávkovými postavičkami či vzhliadnuť vystúpenia tanečníkov a spevákov z regiónu.


      Najbližším podujatím na zámku v Bojniciach budú Slávnosti života - Supernoc na zámku, ktoré sa uskutočnia od 15. do 18. augusta. Na tento termín pripravilo SNM - Múzeum Bojnice špeciálne nočné prehliadky zámku na muzikálový štýl.

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre