text

V bratislavskej zoo sa budú deti v sobotu učiť o živote netopierov

Pridané: 11.09.2013 | Autor: TASR | Pridal: Administratorka

Návštevníkov bratislavskej zoologickej záhrady v sobotu 14. septembra privítajú aj netopiere. Uskutoční sa tam totiž 17. ročník podujatia Medzinárodná noc netopierov. Okrem súťaží a hier budú na chlapcov a dievčatá čakať aj dva živé netopiere z netopierej záchranky.

 

Deti sa o nich budú učiťDeti sa o nich budú učiť

"Podujatie má deťom priblížiť život netopierov, aby sa o nich zábavnou formou naučili niečo viac," povedala pre TASR Katarína Matejovičová z bratislavskej zoo.


      Program odštartuje o 13.00 h rozprávaním o živote netopierov. Od 13.30 h sa bude kresliť, pracovať s papierom a pre šikovné detské hlavičky budú pripravené aj rôzne kvízy. Chlapci a dievčatá dostanú kartičky, do ktorých im bude zaznačená každá aktivita, vysvetľuje Matejovičová. Keď absolvujú všetky, dostanú odznak a odmenu. "Deťom budeme tiež prezentovať aj dva živé netopiere, ktoré sú zranené, lebo pochádzajú z netopierej záchranky," dodala. Na návštevníkov čaká aj výstava fotografií netopierov s komentárom.


      Program sa tento rok končí o 16.00 h. Ako vysvetlila Matejovičová, každý druhý ročník je venovaný deťom a program preto prebieha popoludní. Vlani akciu venovali dospelým a v zoo sa tak program začínal o 20.00 h.


      Medzinárodnú noc netopierov vyhlasuje už 17. rok sekretariát Dohovoru o ochrane európskych populácií netopierov (EUROBATS) so sídlom v Bonne. Cieľom podujatia je propagácia ochrany netopierov u širokej verejnosti.

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre