Voices Live mieri do Košíc, zahrajú Kolowrat aj Frequency (+ VIDEO)

Pridané: 08.09.2015 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Voices Live sú multižánrové večery z produkcie Neziskovej organizácie Voices. Na pódiu spájajú kvalitnú slovenskú literatúru, súčasnú hudbu a umenie, v rozhovoroch predstavujú zaujímavých ľudí a zmysluplné projekty. V septembri sa Voices Live vracia do Košíc so štyridsiatym prvým podujatím. Jeho hosťami budú melancholicky rockový Kolowrat, charizmatický Balla s najnovšou knihou Veľká láska, združenie pre duševné zdravie Integra, Centrum audiovizuálnej kultúry z Kina Úsmev, alternatívny pop v podaní Frequency a Lucia Satinská vo filme režiséra Petra Kerekesa. Jednoducho - jeden večer, veľa zážitkov.

 

Voices 41 na MeToo.skVoices 41 na MeToo.sk

Vranovská skupina Frequency prinesie na Voices Live vesmírny alternatívny pop. Štvorica mladých hudobníkov spolu hrá od roku 2010, debutový album Moon Starer vydali v apríli 2015. Košická hudobná stálica Kolowrat má na konte už tri albumy. Ten posledný, Pobiť sa/utiecť z roku 2013, je označovaný ako ich doteraz najvýraznejší. Silné texty, melancholické gitary, originálna rytmika. Niet divu, že táto kapela s jedinečným zvukom bude hosťom Voices Live už po tretí raz.

 

Vladimír Balla je oceňovaným slovenským spisovateľom, ktorého diela sú plné skrytých významov, nejasností, irónie až paródie. Laureát Ceny Ivana Krasku a víťaz prestížneho literárneho ocenenia Anasoft litera z roku 2011 predstaví na Voices Live 41 svoju najnovšiu knihu Veľká láska. Prostredníctvom krátkeho filmu režiséra Petra Kerekesa nahliadnu diváci do života Lucie Satinskej. Lucia sa baví a živí ako jazykovedkyňa. Všíma si nápisy vo verejnom priestore a venuje sa podpore slovensko - maďarských vzťahov a priateľstiev.

 

>> VSTÚPTE DO VIDEOARCHÍVU VOICES LIVE <<

 

V lete tohto roku sa občianskemu združeniu Cinefil podarilo získať do dlhodobého prenájmu priestory Kina Úsmev. Jediné kamenné kino v Košiciach tak po troch rokoch opäť začne fungovať. Okrem toho v ňom vznikne  prvé Centrum audiovizuálnej kultúry na Slovensku. Cinefil porozpráva o jeho vzniku, cieľoch aj programovej ponuke. O duševnom zdraví bude hovoriť združenie Integra z Michaloviec. Založila ho skupina nadšencov v roku 1994 a za svoju prácu už získali viaceré ocenenia. Ich poslaním je podporovať dôstojný život ľudí s duševnými poruchami.

 

Voices Live 41 sa koná vo štvrtok 24. septembra o 19:00 v košickej Tabačke Kulturfabrik. Vstupné je 5 eur. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal a na mieste konania. Priamy prenos a neskôr záznam bude možné sledovať na internetovej televízii MeToo.sk. Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange, kreatívnym partnerom je Cukru. Podujatie podporili mediálni partneri Rádio_FM, MeToo.sk, Lemur, Rádio Košice a Zajtrajšie noviny.  

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre