text

Robert Downey jr. ako Iron Man

Pridané: 14.11.2007 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Nech už má americký herec Robert Downey Jr. akýkoľvek súkromný život, faktom je, že nás do toho nič nie je a že je umelcom v pravom slova zmysle - ničený vlastnými démonmi, nenávidený sám sebou, obdivovaný verejnosťou,... ktorej sa smeje. Vždy je však sám sebou. Stvoril pozoruhodné životné postavy (Chaplin, Zodiac), ale aj slabších (Gothika) a komerčne nezaujímavých (Kiss Kiss Bang bang) filmoch je na zožratie. Na rok 2008 je ohlásená premiéra komiksu Iron Man, čo je rola, ktorú si ako veľký komiksový fanúšik, podľa vlastných slov, ulovil.
...silná zostava...silná zostava

Hoci snímka vzbudzuje podozrenie (kvôli účasti rutinérskeho režiséra Jona Favreaua - Vianočný škriatok, Zathura), nakoniec môže príjemne prekvapiť. Robert Downey predsa vie, čo robí, nech si zlé hlasy hovoria, čo len chcú. Iron Mana, v civilnom živote zazobaného, života na vysokej nohe si naplno užívajúceho boháča Tonyho Starka, si vybral nie preto, že nič lepšie nebolo po ruke, ale preto, že túto postavu zbožňuje; Stark je skôr hajzlík ako nevierohodný skaut á la Peter Parker. Nemá žiadne superschopnosti, len obrovský majetok - prostredníctvom neho si dovolí rôzne komiksové bláznovstvá. Snímka vzniká podľa komiksu legendárnej firmy Marvel Comics pána Stana Leea, pričom na scenári pracuje pre istotu rovno celá svorka scenáristov. K tomu kameraman Fontány a strihač Z pekla.

Nádej vzbudzujú nielen prvé zaujímavé obrázky, dravý trailer a už teraz sa stavím, že skvelo „vyladený" Downey, ale aj jeho hereckí partneri, ktorých bude akiste svieže vidieť v „obyčajnom" komikse - Jeff Bridges, Samuel L. Jackson, Terrence HowardGwyneth Paltrowová (obr.). Mimochodom, všetci o niekoľko hláv vyšší od meter sedemdesiatpäť vysokého Roberta. Tešíme sa, tešíme!

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre