Ridley Scott natočil hororový seriál – The Terror (+ VIDEO)

Pridané: 28.03.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Najnovší projekt britského režiséra a scenáristu Ridleyho Scotta, známeho vďaka filmom Votrelec, Gladiátor, Čierny jastrab zostrelený alebo Kráľovstvo nebeské, je seriál natočený podľa skutočnej udalosti. 

 

Ridley ScottRidley Scott

Ak ste fanúšikom dobrodružných príbehov s hororovými scénami a množstvom napätia, tak si nenechajte ujsť premiéru seriálu The Terror. Už 29. marca o 22:00 ho môžete sledovať na stanici AMC, ktorá odvysiela hneď dve epizódy zasebou. Preneste sa s polárnou expedícioudo mrazivej atmosféry Arktídy, kde námorníci musiačeliťnielenľadovej krajine, ale aj tomu, čo sa skrýva pod ňou.

 

Hľadanie Severozápadnej cestyprináša nástrahy

The Terrorukazuje príbeh o legendárnej ceste dvoch sesterských lodí Britského kráľovského námorníctva, Erebus a Terror. Tie sa v roku 1845 vydali na  Arktickú výpravu pod vedením sira Johna Franklina. V seriáli sa ocitneme v roku 1847, keď na ceste za objavením novej Severozápadnej cesty námorníciuviazli v polárnej oblasti uprostred ľadovejpustatiny. Jedlo sa míňa, teplota klesá a počet chorých mužov stúpa. A to všetko vyzerá ako najmenší problém, keďže z hlbín oceánu prichádza neviditeľný nepriateľ.

 

 

Príroda si vyberá komu dovolí vstúpiť

Na výprave sa muži snažiaovládnuť krajinu, ktorá ich však nechce za žiadnu cenu prijať. Muži začínajú byťzúfalía extréme mrazy ich dovádzajú k šialenstvu. Staňte sapasažierom na ceste za vzrušujúcim dobrodružstvom a spoznajtepríbeh o uviaznutýchlodiach, ktorézmizli pred 170 rokmi, a ktoré krutá Arktída len nedávno vyplavila na povrch.

 

The Terror - kombinácia toho najlepšieho

Aký bude The Terror?Akčný, s hororovými prvkami a poprepletaný historickými faktami. Retrospektívne pasáže vracajúce sa späť do minulosti predstaviatiežvtedajšiu pompéznosť a politickú situáciu vedenú Britským kráľovským námorníctvom, ktoré v 19. storočí vládlo svetovým moriam. Predstavínielenbezútešnú arktickú krajinu a boj s prírodou o prežitie, ale aj vyrovnávanie sa s vlastnou psychikou a strachom o vlastný život.

 

Zvláštne náhody a tajomstvá sprevádzali aj natáčanie

Predlohou pre tento príbehjekniha Terror amerického spisovateľa Dana Simmonsa, ktorá je napísaná podľa skutočnej udalosti. Spomínaná polárna výprava sira Johna Franklina sa totiž naozajuskutočnila a obe sesterské lodeErebus a Terror s posádkou 129 mužovna ňu vyplávali 18. mája1845.Cieľom cesty bolo objaviť severnú vodnúcestu medzi Atlantickým a Tichým oceánom. Celá výprava je ale zahalenátajomstvami, z ktorých sa mnohé dodnes nepodariloobjasniť. Jednu z lodí sa podarilo nájsť až po dlhých 166 rokoch, v roku 2014.Rovnako, ako je celá výprava podporenámnožstvom záhad, tak sa bez zvláštnych okolností nezaobišlo ani natáčanie seriálu. Loď Terror bola totiž objavená práve v ten deň, kedy bol oznámený začiatok natáčania.

 

Kto si zahral v seriáli?

Zaujímavý nie je len príbeh, ale aj herecké obsadenie. Kapitána Croizera, veliteľa  lodeTerror, stvárnilJared Harris.Sira Johna Franklina si zahral Ciaran Hinds, ktorý sa zapísal do pamäte divákov prostredníctvom seriálu Hra o trónyalebo Rím. Ďalšie dobre známe tváre z posádky lode patriaPaulovi Readymu, Adamu Negaitisovi a Tobiasovi Menziesovi.

 

Nenechajte si ujsťpremiéru hviezdneho seriálu The Terror. Sledovaťho môžete 29. marca na televíznej stanici AMC.

 

O AMC Networks International - Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločnosti na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc sústreďujúcich sa na Strednú a Východnú Európu. Súčasné AMCNI - Central and Northern Europe portfólio zahŕňa 12 televíznych staníc v štyroch žánroch: šport: Sport1, Sport2, športu, detské: Minimax, Megamax, zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TVPaprika, Spektrum Home a filmové: AMC, Sundance Channel, Film mobil , Film + a Film Café. Obsah tematických staníc sa vytvára pre miestnych divákov, jazykové verzie a trhy. Je dostupný v celej sérii platforiem vrátane HD, služieb na požiadanie a verzie pre mobilné telefóny.

 

AMC Networks International (AMCNI) je globálnou divíziou AMC Networks a dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac ako 140 krajinách a územiach v Afrike, Ázii, Európe a Latinskej Amerike. AMCNI zahŕňa ako globálne značky Sundance Channel a MGM Channel, tak populárne kanály s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com/amcni

 

O spoločnosti AMC Networks:

Spoločnosť AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) sa už viac ako 30 rokov venuje produkcii kvalitných filmov a relácií, vlastní a prevádzkuje niekoľko populárnych a oceňovaných značiek v oblasti platenej káblovej televízie. AMC, IFC, SundanceTV, WE TV, a IFC Films produkujú relácie, ktoré sú výrazné, zaujímavé, kultúrno relevantné a oslovujúce divákov naprieč rôznymi spoločenskými skupinami. Spoločnosť tiež prevádzkuje globálnu divíziu, AMC Networks International. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre