text

Will Smith zostal úplne sám...

Pridané: 16.11.2007 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Sympatický Američan Will Smith je v Hollywoode momentálne považovaný za jedného z mála hercov, ktorého meno je zárukou automatického komerčného úspechu. Na konte má trháky Deň nezávislosti, Muži v čiernom, či Verejný nepriateľ, vyšli mu sci-fi snímky (Ja, robot), i romantika (Hitch: Liek pre moderného muža) - a splnil si sen konečne „vážnym" projektom, melodrámou Šťastie na dosah. Onedlho štyridsaťročný herec je v podstate Kráľom Hollywoodu.
Poster k filmuPoster k filmu

Vo svojom najbližšom projekte spojil sily s podobne zázračným chlapíkom, režisérom Francisom Lawrenceom (Constantine). Ich projekt nesie názov Som legenda, má vysoký rozpočet, nemalé ambície, veľké očakávania a je stávkou na istotu. Akčný sci-fi horor s apokalyptickou príchuťou. No neberte to.

Snímka vychádza z knihy Richarda Mathesona, ktorú už v roku 1971 sfilmoval Boris Sagal s Charltonom Hestonom pod názvom The Omega Men. Na verzii pre nové storočie pracuje Mark Protosevich (Cela, remake Poseidon) a neodhadnuteľný Akiva Goldsman (Batman a Robin, Čistá duša). Dôležití sú však iba Smith s Lawrenecom, pričom to dobre vie i štúdio Warner Bros., ktoré im nikoho ďalšieho „významného" na pomoc neprihodilo, spoliehajúc sa na ich víziu, z ktorej v poslednej chvíli vypadol dokonca pôvodne plánovaný Johnny Depp ako hrdinov posledný žijúci sused. Zvyšok ľudstva sa premenil na krvilačné monštrá, vyliezajúce počas tmy. Smith a vlčiak sú tak pravdepodobne poslednými žijúcimi tvormi na Zemi.

Vizuálne a atmosféricky zrejme nápaditý a po akčnej stránke dravý film bude mať premiéru už začiatkom roka 2008. Tvorcovia budú mať čo robiť, aby nevykradli podobné „vyľudnené" projekty (horor O 28 dní). Dodajme, že o film mal svojho času záujem Ridley Scott, ktorý do titulnej úlohy plánoval obsadiť Arnolda Schwarzeneggera.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre