Progresívne jazz-rockové trio Darkness Positive zverejnilo nový (+ VIDEO)

Pridané: 13.07.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Progresívne jazz-rockové trio Darkness Positive zverejnilo nový videoklip k skladbe Poď von, ktorá je reflexiou na teroristické útoky. Po sérii videoklipov vytvorených "DIY" štýlom vo vlastnej réžii ide o oficiálne prvý profesionálny klip kapely. 

 

Darkness PositiveDarkness Positive

Hudobný oxymoron Darkness Positive urobili za posledný rok na slovenskej hudobnej scéne prievan v podobe vlastnej vízie jazzu, ktorý nainfikovali rockom, funkom či hip-hopom. Ich piesne sa vyznačujú duchaplnosťou, humorom a dávkou úletu, pričom videoklipy nezostávali jednotlivým skladbám nič dlžné. O trochu insitné, no efektné, podomácky vyrobené klipy v skicári sa doteraz staral bubeník Matej Richtarčík a stali sa rukopisom vykresľujúcim kapelu v tej najúprimnejšej podobe.

 

Pieseň Poď von ako prvá dostala podobu profesionálneho videoklipu. Prostredníctvom odozvy chce kapela zistiť, či má zmysel točiť klipy aj mimo vlastnej skúšobne a zabehnutého "DIY" konceptu. Autorom výslednej podoby klipu je Norbert Neuschl, ktorý má na svedomí aj vizuálnu identitu kapely či originálny "plastelínový" booklet albumu Prvý dojem.

 

 

Podnetom k napísaniu skladby Poď von bol teroristický útok na koncerte v Paríži v klube Bataclan. „Prišlo mi tak zvrátené, čo sa vo svete deje, že som tento text nemusel písať dlho a vypadol zo mňa v priebehu dňa. Pod tento text som sa rozhodol zahrať si gitarovú linku, ktorá pôvodne vznikla pre inú produkciu, no našťastie som sa včas správne rozhodol a motív použil vo vlastnej kapele," hovorí autor skladby, spevák a gitarista Šimon Švidraň. V piesni vyzýva, aby ľudia pre vlastný pokoj občas prestali vnímať záplavu negatívnych správ a žili si svoj život.

 

Darkness Positive spolu pôsobia už sedem rokov, začínali ako kvinteto interpretujúce jazzové štandardy. Martinské trio vo vlastnej tvorbe kombinuje konzervatóriom vštepenú jazzovú precíznosť s odviazanosťou garážového rocku. Výsledkom je netradičná fúzia jazzu, rocku, funku, rapu a nápaditého humoru v sviežom prevedení uspokojujúca aj náročné jazzové publikum. Debutovali albumom Prvý dojem, ktorý vyšiel pod značkou vydavateľstva Slnko Records. Album patril k najzaujímavejším počinom na slovenskej hudobnej scéne a vyslúžil si nomináciu v kategórii Cena novinárov na Radio_Head Awards 2018.

 

Videoklipom Poď von kapela Darkness Positive uzatvára obdobie debutového albumu Prvý dojem. Ďalšiu energiu smerujú k novému albumu, ktorého príprave a nahrávaniu sa budú intenzívne venovať počas leta. Letných vystúpení bude preto o niečo menej, vyraziť do klubov sa však chystajú opäť na jeseň.

 

NAJBLIŽŠIE KONCERTY

03.8.2019 - Festival Beseda u Bigbítu / Tasov

15.9.2019 - Divadelný festival Fokus - Pokus / Nitra

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre