Nová galéria vo Vysokých Tatrách prináša na Slovensko európsky unikát (+ VIDEO)

Pridané: 28.07.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Pedal Planet je exkluzívna zbierka šliapacích autíčok, ktorá patrí k najväčším v Európe. Tento unikátny projekt nájdete v novej Galérii TATRY, ktorá sa nachádza v Novej Polianke 6 vo Vysokých Tatrách.

 

TatryTatry

Galéria TATRY je prvým krokom k revitalizácii kedysi známej časti mesta Vysoké Tatry, ktorá dnes len v tichu spomína na svoju minulosť známej armádnej liečebnej osady pri ceste Slobody na úpätí Gerlachovského štítu.   

 

Zážitková Galéria TATRY ponúka jedinečnú možnosť spoznať svet, v ktorom sa zastavil čas. Viac ako 110 vybraných exponátov z rozsiahlej zbierky je tematicky rozdelených do skupín. Pre priaznivcov Formuly 1 je na veľkoplošnej obrazovke k dispozícii dynamická digitálna fotogaléria Martina Trenklera, prvého oficiálneho fotografa seriálu F1 na Slovensku. 

 

V Galérii Tatry nezabudli ani na tých skôr narodených. V retro sekcii mnohí z návštev-níkov oprášia spomienky na dnes už legendárny šliapací Moskvič, ktorý "parkoval" pred niekoľkými desiatkami rokov v nejednej slovenskej domácnosti. V zážitkovej časti si prídu na svoje hlavne najmenší. Práve pre nich sú pripravené FotoPointy - autíčka na fotenie, kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč, dvojmiestna raketa, motorky a pretekárske špeciály.

 

Vzácne staré exponáty v nereštaurovanom nálezovom stave nájdete v štýlovej garáži. Pre všetkých, ktorí radi vedia viac, sú k dispozícii interaktívne Touch Pointy. Na dotyko-vých tabletoch prinášajú dobové fotografie, podrobné informácie, historické reklamy aj zaujímavosti o jednotlivých exponátoch.

 

Na planéte šliapacích autíčok si perfektne oddýchne celá rodina, deti spoznajú svet, ktorý už dnes takmer nikde nenájdete. Dospelí si zaspomínajú na detstvo a v príjemnom prostredí načerpajú inšpiráciu.

 

V tomto prípade na 100% percent platí slogan projektu Pedal Planet: "...to ste ešte nevideli" 

Expozícia je otvorená v Galérii Tatry denne od 9.00 do 18.00.

Viac informácií nájdete na www.pedalplanet.sk.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre