Experimenty a lá Bellchild (+VIDEO)

Pridané: 21.10.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Jeden večer a dve trojice hudobníkov, pričom každá so zvukom experimentuje svojim vlastným spôsobom. Nemecké akusticko-elektronické trio Bellchild sa vydáva na európske turné, na zastávke v Bratislave ich podporí domáci psychedelický post-rock v podaní kapely Ankramu

 

BellchildBellchild

Bellchild je nemanželské dieťa počaté z analógovo-syntetickej lásky a inovatívneho experimentálneho zvukového dizajnu. Jeho rodičmi sú traja hudobníci z Rýnsko-rúrskej konurbácie v západnom Nemecku, ktorí sa pred neutešenosťou života v priemyselnej oblasti zatvorili do podzemného štúdia. Tu, chránení betónovými múrmi, roky experimentovali so zvukom a vytvárali svoj vlastný svet. Ich tvorba je melancholická, no naliehavá zmes elektronických a analógových zvukov, v ktorej sa stretávajú vplyvy Radiohead, Son Lux či Björk.

 

V roku 2017 sa rozhodli opustiť betónovú ulitu a vyjsť so svojou hudbou na svetlo klubových reflektorov. Predviedli sa na festivaloch ako Open Source, C/O Pop, Reeperbahn a tiež slovenskom Sharpe festivale, kde ohromujúcim koncertom zavŕšili prvý festivalový deň. Na konto si odvtedy pripísali nové EP, s ktorým sa v polovici októbra vydávajú na turné.

 

 

 

Zahraničných hosťov uvedie groovujúci psychedelický postrock s poetickými textami a príchuťou ambientu v podaní domáceho tria Ankramu. Piesne Ankramu očaria svojou šírkou, citom a hutnosťou, sú plné inštrumentálnych prúdov, štruktúr a vrstiev sprevádzaných precíteným spevom neusilujúcim sa dominovať nad nástrojmi. Kapela Ankramu rada svoju tvorbu označuje ako vidiecku avantgardu, bigbít obohatený o akordy a intuitívny terorizmus v zajatí vízie.

 

Obe pozoruhodné zoskupenia máte možnosť vidieť naživo už v utorok 22.10 v bratislavskej Fuge, kde si Bellchild spravia zastávku v rámci svojho prvého európskeho turné. Vstupenky na koncert budú k dispozícii na mieste v cene 6€.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre