Poznáte slovenské a svetové osobnosti?

Pridané: 03.12.2019 | Autor: Milan_Buno | Pridal: Medo

Vyskúšajte si, ako dobre poznáte osobnosti z oblastí športu, umenia, vedy, politiky. Slovenské či svetové. Nová náučno-vedomostná hra Kto je to? z vydavateľstva Dajama ponúka takmer 2 000 indícií k viac ako 600 osobnostiam Slovenska a zahraničia.

 

Kto je kto?Kto je kto?

Nájdete tam rôzne oblasti od histórie, politiky, cez kultúru, umenie, vedu až po šport. Na každej kartičke sú tri indície, podľa ktorých sa dá osobnosť uhádnuť.

 

Napríklad:

-          V ankete 100 najväčších Britov sa umiestnil na ôsmom mieste. Je autorom skladby Imagine a v New Yorku ho zavraždil Mark David Chapman.  (John Lennon)

-          Vlastným menom sa volal Eric Arthur Blair. Bol dobrovoľníkom v španielskej občianskej vojne. Po vytriezvení z ideí komunizmu napísal romány 1984 a Zvieracia farma.   (George Orwell)

 

Hra je celkom jednoduchá: hrajú 2 až 4 hráči, alebo tímy a dĺžka jednej hry je asi 40 minút. Hráči sa na základe indícií snažia uhádnuť mená osobností zo Slovenska a zahraničia, z rôznych oblastí. Hráči majú k dispozícii dve sady kartičiek s indíciami - Osobnosti Svet a Osobnosti Slovensko a Česko.

 

Hru môžete hrať s kockou alebo bez nej.
Súčasťou sú aj bonusové kartičky, ktorými zvyšujete svoju šancu na výhru.
Po uhádnutí osobnosti získavate body a posúvate o daný počet políčok na hernom pláne. Víťazom sa stáva hráč, ktorý príde do cieľa ako prvý.

 

Spoločenská hra Kto je to? obsahuje:

  • obojstranný herný plán
  • hracia kocka
  • 4 figúrky
  • 150 kartičiek s 300 osobnosťami Slovenska a Česka
  • 150 kartičiek s 300 osobnosťami sveta
  • 31 doplnkový kartičiek
  • 32 bonusových kartičiek


Môžete si tak overiť svoje vedomosti a všeobecný rozhľad. Hra je určená všetkým zvedavcom, ktorí sa radi hrajú a pritom hádajú či spoznávajú, ktorá osobnosť je skrytá za indíciami uvedenými na jednotlivých kartičkách. Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať osobnosti Slovenska a zahraničia a naučiť sa o nich viac, ako sú len bežné informácie. Hra Kto je to? je výbornou hrou do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete a zamyslenie, koľko toho ešte neviete...

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre