Svetový futbal ožíva. Turecká Süper Lig sa vracia na obrazovky Sport1 a Sport2

Pridané: 01.06.2020 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Rovnako, ako celá spoločnosť opäť ožíva, aj šport sa po vynútenej pauze spôsobenej koronavírusovou krízou pomaly prebúdza k životu. Po dlhých desiatich týždňoch sa vracia aj turecká najvyššia futbalová súťaž. Galatasaray, Fenerbahce či Besiktas. To sú kluby, ktoré si počas svojej existencie získali rešpekt a celosvetové uznanie. Turecký futbal je atraktívny, dynamický, plný nasadenia a emócií. Od 12. júna sa opäť vrátia na stanice Sport1 a Sport2.


Konečne!Konečne!

A rozhodne sa máme na čo tešiť. Süper Lig bola prerušená 19. marca v situácii, ktorá bola neskutočne napínavá. Trabzonspor a Basaksehir sa prekvapivo naťahovali o prvé miesto a tesne za nimi v reálnom boji o titul číhal jeden z favoritov, minuloročný šampión, Galatasaray Istanbul. Reálnu šancu na majstrovskú trofej či lukratívne pohárové priečky malo po 26. kole hneď niekoľko ďalších klubov, vrátane piateho Besiktasa či siedmeho Fenerbahce. Sezóna teraz nadviaže tam, kde bola prerušená a cesta za trofejou môže pokračovať. Náboj zostáva.

 

Turecká liga je veľmi dobre známa aj slovenským a českým fanúšikom. V Turecku sa v posledných rokoch veľmi slušne etablovali niektorí českí reprezentanti. Ondřej Čelůstka už má za sebou takmer päť sezón v Antalyaspore a patrí ku kľúčovým hráčom. David Pavelka je podobne dlhú dobu súčasťou Kasimpasy. Dve dobré sezóny odohral v Trabzonspore obranca Filip Novák a momentálne so svojim klubom okupuje prvé miesto celej súťaže. Pavelkovým spoluhráčom v Kasimpase je najnovšie aj Tomáš Břečka a českú enklávu dopĺňa Milan Škoda v Rizespore. Najvýraznejšou slovenskou hviezdou je bezpochyby Martin Škrteľ pôsobiaci v tíme Basaksehiru.

 

Okrem Slováka a Čechov budeme môcť opäť vidieť aj množstvo tureckých reprezentantov. Národný tím čerpá prevažne z domácej súťaže a hráči ako Burak Yilmaz či Ozan Tufan dávajú lige výraznú tvár. Rovnako aj veľké množstvo ďalších kvalitných mien z celého sveta. Senegalec M´baye Diagne dosiahol v minulej sezóne hranicu 30 gólov, Vedat Muriqi páli ostrými v drese Fenerbahce a srbský technik Adem Ljajić zvyšuje konkurenciu v zálohe Besiktasu. Za zmienku stojí aj legendárny Brazílčan Robinho, talentovaný strelec Radamel Falcao či ostrý bek Domagoj Vida. Diváci sa môžu tešiť na tri prenosy z každého kola a hodinovú reláciu zostrihov zo všetkých zápasov v danom kole. Prednosť dostanú pochopiteľne najatraktívnejšie duely či zápasy popredných tímov. Sezóna tureckej ligy, aj keď z bezpečnostných dôvodov bez divákov, znova štartuje na Sport1 a Sport2 už 12. júna 2020.

 

O AMC Networks International - Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc sústreďujúcich sa na strednú a východnú Európu. Súčasne je AMCNI - Central and Northern Europe portfólio ponúka televíznej stanice v štyroch žánroch: športové: Sport1, Sport2, SportM, detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov, jazykové verzie a trhy.  Je dostupný v celej rade platforiem vrátane HD služieb na vyžiadanie a verzie pre mobilné telefóny.

 

AMC Networks International (AMCNI) je globálna divízia AMC Networks a dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac než 140 krajinách a územiach v Afrike, Ázii, Európe a Latinskej Amerike. AMCNI zahŕňa ako globálne značky SundanceTV a MGM Channel, tak populárne kanály s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com/amcni.

 

O spoločnosti AMC Networks:

Spoločnosť AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) sa už viac ako 30 rokov venuje produkcii kvalitných filmov a relácií, vlastní a prevádzkuje niekoľko populárnych a oceňovaných značiek v oblasti platenej káblovej televízie. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkujú relácie, ktoré sú výrazné, zaujímavé, kultúrne relevantné a oslovujúce divákov naprieč rôznymi spoločenskými skupinami. Spoločnosť tiež prevádzkuje globálnu divíziu, AMC Networks International. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre