Rok 2021 bude plný rôznych rizík, ale aj zaujímavých príležitostí, hovorí Michael Kopta z poprednej brokerskej spoločnosti XTB

Pridané: 31.12.2020 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

V súvislosti s koronavírusovou krízou sa často skloňuje pojem "new normal", teda nová realita, ktorá prináša nový model fungovania. Pre bežného investora nie je vôbec ľahké zorientovať sa v obrovskom množstve informácií, ktoré sa na nás denne z trhov valí. Ako sa pripraviť na nadchádzajúci rok 2021? Ako pracovať s rizikami, alebo naopak, so zaujímavými investičnými príležitosťami? Odpovede na tieto otázky vám poskytne plánovaná online investičná konferencia usporiadaná popredným českým brokerským domom XTB. Konať sa bude 28. novembra a po bezplatnom prihlásení sa na ňu môžete pripojiť zadarmo odkiaľkoľvek, zo svojho počítača.

 

Aký bude rok 2021?Aký bude rok 2021?

Nová doba definovaná globálnou pandémiou premenila aj organizovanie tradične prezenčných konferencií a seminárov. V snahe obmedziť sociálne kontakty na minimum sa podobné odborové a vzdelávacie akcie presúvajú do online prostredia. Nebude to inak ani v prípade plánovanej investičnej konferencie zaštítenou popredným brokerom XTB, ktorá sa zameria na to, ako by sa mal investor a trader pripraviť na rok 2021.

 

„Keď sa veľmi rýchlo pozrieme na to, ako sa trhy vyvíjali v posledných niekoľkých mesiacoch, naskytá otázka, či je múdre zostávať mimo trhu a nechať si podobné investičné príležitosti ujsť. Nadchádzajúci rok 2021 totiž bude nemenej zaujímavý ako tento, a očakávame, že o investičné príležitosti nebude núdza. Správny investor by sa však mal správať zodpovedne a vždy hľadieť nielen na atraktivitu (potenciálna zhodnotenie) svoje investície, ale aj na podstupované riziká. V dnešnej veľmi turbulentnej a ťažko predikovateľnej dobe to platí dvojnásobne. Online investičná konferencia XTB si kladie za cieľ pomôcť bežnému investorovi zorientovať sa v ohromnom množstve informácií a zároveň ho inšpirovať tým, ako ku svojim investíciám pristupujú profesionálne portfólio manažéri či skúsení individuálni investori. Konferencia sa uskutoční 28. novembra od 10 do približne 17 hodiny a prebehne kompletne online. Keďže si XTB dlhodobo zakladá na kvalitnej bezplatnej edukácii, konferencia je úplne zadarmo a zúčastniť sa jej môže ktokoľvek - stačí vyplniť jednoduchý formulár na webe", hovorí Michael Kopta z XTB. Prihlasovací formulár na konferenciu nájdete tu. Každý, kto sa zúčastní online vysielania, bude môcť následne získať záznam z vybraných prednášok.

 

Program online investičnej konferencie

Prvá prednáška „Investovanie pre každého - ako ľahko začať" od Milana Charváta, spoluzakladateľa investičného webu Warengo.com, sa zameria na úplné začiatky, čiže ako by mal nováčik začať uvažovať. Druhou prednáškou bude pokračovať Jindřich Pokora, prevádzkovateľ webu a youtubového kanálu rozumnyinvestor.cz s témou „Kľúčové aspekty buffetovského investovania". Zameria sa v nej na analýzu dlhodobo overených faktorov úspechu svetoznámeho investora Warrena Buffetta. Ďalšiu prednášku pripravil Aleš Prandstetter, bývalý analytik ČSOB Asset Management, aktuálne investičný stratég poradenskej spoločnosti eFrank.cz. Prostredníctvom svojej témy „Dlhodobá stávka na tie najlepšie sektory" predstaví, ktoré sektory by podľa neho mali byť nadpriemerné nielen v budúcom roku, a ktorým sektorom by sa investor mal naopak radšej vyhnúť.

 

Popoludňajšiu časť otvorí súkromný investor a zakladateľ webu papucovyinvestor.sk, Norbert Nepela, prednáškou „Tipy a rady pre správu dividendového portfólia". Mikuláš Splítek, ktorý je portfólio manažérom v spoločnosti Erste Asset Management fond Stock Small Caps, bude prezentovať svoju prednášku na tému „Psychológia investora, alebo štyri ťažkosti pre rok 2021". Mikuláš priblíži, prečo náš mozog vníma inak stratu a inak zisk, prečo sa často nechováme ekonomicky a ako tieto skutočnosti obrátiť v prospech svojho investovania. Nasledovať bude prednáška ďalšieho významného portfólio manažéra, Daniela Gladiša z Vltava fund. Téma „Výber akcií v prostredí masívneho tlačenia peňazí" sa bude venovať aktuálnej situácii, v ktorej centrálne banky značnej ovplyvňujú nielen akciové trhy. Súkromný investor a trader Zdeněk Zaňka predstaví svoju prednášku „Moji TOP dividendoví aristokrati". Tu vysvetlí, čo sa vlastne skrýva pod týmto pojmom a načrtne, ktoré akciové tituly sa môžu považovať za dividendových aristokratov.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre