Prebuďme spoločne spiace doliny!

Pridané: 18.12.2021 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

LEN VĎAKA VÁM DOKÁŽEME VÝCHODU SKUTOČNE POMÁHAŤ. 

#ZALEPSIVYCHOD

 

GemerGemer

Program Prebuďme spiace doliny podporuje komunitných lídrov a rozvoj občianskeho aktivizmu v najmenej rozvinutých miestach východného Slovenska. V tomto ročníku sme sa zamerali na dolinu Horného Gemera, kde pôsobí aj Nataša Rokická, ktorá sa v Gočove snaží zachovať pamiatku Juraja Hronca, zakladateľa vysokého školstva na Slovensku. Sme presvedčení, že takáto zapálená líderka dokáže svoju obec skutočne prebudiť. Na to však potrebujeme vašu pomoc.

 

Otvárame výzvu na pomoc komunitám v košickom kraji

„Starať sa o seba nie je sebecké, ale zodpovedné. Porozumieť druhým a starať sa o nich je zodpovedné a šľachetné," znie motto grantového programu Magna pre región, ktorý v roku 2022 prerozdelí až 11 500 eur. Program sa otvára 21. decembra a podporí dobrovoľnícke, neziskové a verejne prospešné projekty s dlhodobým efektom na komunity v košickom kraji. Hlavnými témami sú Bezpečnosť jednotlivca, Šport a zdravý životný štýl, Tolerancia.

 

Škola napriek korone pomohla 3500 deťom

Druhá vlna korony zatvorila školy a deti vytrhla zo zabehnutého vzdelávania. Kritická situácia nastala v rodinách, kde sa nemohli vzdelávať dištančne, pretože nemali počítače či prístup na internet, nehovoriac o tom, aké následky má pre nich dlhodobý výpadok zo školy. Tak sme v Karpatskej nadácii opäť promptne zareagovali a riešením bola grantová výzva Škola napriek korone 2.0.

 

Deti vymysleli superrýchle topánky a stroj na rozosmievanie

V 6. ročníku programu MyMachine Slovakia sa vyrobí 14 vysnívaných vynálezov, medzi nimi automatická šatníková skriňa, stroj na rozosmievanie detí či superrýchle topánky. Navrhli ich deti zo základných škôl v spolupráci so študentmi univerzít.

 

14 tisíc eur na ochranu životného prostredia

Ideathon Máme radi Východ podporil nízkonákladové projekty zamerané na tému ochrany životného prostredia, konkrétne na vzdelávanie marginalizovaných skupín v téme separácie odpadu, zakladanie komunitných kompostérov na školách a tvorbu klimatických záhrad na školských a verejných priestranstvách. Úspešných bolo 18 projektov.

 

Prešli 50 kilometrov za dobrú vec

Dvadsaťpäť vandrovníkov prešlo 50 km zo Štósu do Košíc. Štartovali o 5:00, zdolali náročnú výzvu a prispeli na dobrú vec. O čosi neskôr sa na svoju 25 km dlhú trasu pobralo ďalších 27 účastníkov. Na 12. ročníku Karpatskej vandrovky sa vyzbieralo 6842 eur, napršalo nekonečne veľa zrážok, vznikli nové priateľstvá a tohtoročnou novinkou bol Festival pre Východ. Celú atmosféru dokumentuje krátke video.

 

Tak ako my to nenakreslí nik!

Základom značky Hento Toto je spolupráca ľudí s mentálnym postihnutím (kresličov) s umelcami a študentmi. Vďaka Programu Active Citizen Found - Slovakia sa značke podarilo rozšíriť portfólio produktov, nadviazať spoluprácu s osobnosťami umeleckého sveta a s novými predajňami. To však nie je všetko, vďaka ACF - Slovakia absolvovali deti z krízového centra voltížny kurz na koni, Rómska ihla šila počas pandémie, projekt Jeden za všetkých, všetci za komunitu pomohol a podporil rómskych dobrovoľníkov a ešte omnoho viac...

 

LEN VĎAKA VÁM DOKÁŽEME VÝCHODU SKUTOČNE POMÁHAŤ.
CHCEM PODPORIŤ
#ZALEPSIVYCHOD

ĎAKUJEME!

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Jedinečná príroda

Komentáre