text

Tretia pocta Romerovým zombíkom

Pridané: 19.11.2007 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Romero je živá legenda, o čom dostatočne svedčí aj bizarný fakt, že všetky jeho zombíčiny sa už dočkali remakeu, okrem poslednej - aj to len preto, že Krajina mŕtvych vznikla nedávno (2005). Čierno-bielu Noc živých mŕtvych začiatkom 90. rokov zrežíroval kultový maskér a Romerov kamarát Tom Savini, satirický Úsvit mŕtvych v roku 2004 brutálne debutujúci Zack Snyder a tretiu epizódu z Romerovej „voľnej nemŕtvej série", Deň mŕtvych, si vzal na plecia skúsený hororový veterán Steve Miner.
Poster k filmuPoster k filmu

Ten spolu s Cravenom či Carpenterom patrí k hororovým americkým legendám 70. a 80. rokov. Na konte má ako režisér či producent napr. Piatok trinásteho 2, alebo Halloween: H20. Je otázne, o čom bude príbeh, zdá sa však, že remake sa nebude príliš držať za sukňu nedoceneného originálu (skupinka vojakov a vedcov v podzemnom tuneli rozmýšľa nad „zombíckou otázkou" a nad sebou). Solídne režisérske vedenie a skúsené tváre za kamerou (scenárista napísal Nezvratný osud 2) však napovedajú, že výsledok nemusí byť zlý, hoci, ako to býva, záujem možno očakávať skôr „len" u žánrového publika. I preto v čudnej tichosti vznikajúca snímka nedisponuje vysokým rozpočtom ani ambíciami.

Pôvabným detailom je, že jednu z hlavných úloh stvárni Ving Rhames, ktorý hral už v remakeu Úsvit mŕtvych, ktorého konca sa síce dočkal, ale záverečných titulkov (fanúšikovia vedia) skôr nie ako áno. Tak či onak, postava v tomto filme nesie úplne iné meno, takže hercovu účasť si môžeme vysvetliť jeho záľubou v hororoch. Z ďalších rolí spomeňme hebkú herečku Menu Suvariovú z Americkej krásy.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre