Tomi Popovič: „Chcem predávať milióny albumov“

Pridané: 27.07.2008 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Už dvaja známi nositelia priezviska Popovič fungujú v slovenskej umeleckej sfére – skladateľ, aranžér a dirigent Anton Popovič a jeho brat, herec a muzikant Sava Popovič. Zasvätení však vedia, že Tono so Savom majú ešte jedného brata – najmladšieho Tomáša.

 

Tomi PopovičTomi Popovič

Vedia aj to, že Tomáš ako 18-ročný odišiel do Spojených štátov, ba aj to, že potom sa stopa po ňom nadlho stratila.


Tomi sa totiž pôvodne vybral do Ameriky na päťdňový výlet, ktorý sa napokon predĺžil na 13 rokov!! Dnes je to však práve Tomi Popovič, kto má na svojom konte album svetových parametrov. Predáva sa nielen v Amerike, no aj v Japonsku, len nedávno vyšiel v Maďarsku, Poľsku a Nemecku, nasledovať má Taliansko, Austrália, Čína, Kórea, či Južná Amerika. Celkový predaj Tomiho platne sa už blíži k číslu 100 tisíc, no on to považuje len za začiatok.

 

„Slovensko som opustil práve preto, že som mal konkrétnu predstavu o svojej hudobnej kariére,“ vysvetľuje. „Chcel som zažiť nové veci, dostať sa ako človek aj ako hudobník na inú úroveň a do inej dimenzie.“ Slovensko mu jeho ambície nebolo schopné ani pár rokov po revolúcii splniť.

V Amerike začínal Tomi z bodu nula. Neovládal jazyk, a tak pracoval ako maliar, upratovačka, či servisák v autodielni, kde menil v autách olej. Celých dlhých päť rokov.


„Bol som v depresii, začalo mi chýbať rodné Slovensko. Kedysi som na neho nadával, že mi neposkytlo možnosti, ktoré som čakal od života, no keď som ho už nemal na dosah, tak mi chýbalo. Myslím, že sa tomu hovorí ľudská hlúposť.“


Ďalej však jeho príbeh pokračoval ako klasická americká story. Keď pracoval na golfovom ihrisku ako nosič tašiek milionárov, spoznal sa s bohatým človekom ochotným zainvestovať peniaze do nahrávacieho štúdia a Tomiho platne. To ho nakoplo a začal sa venovať len hudbe.

V štúdiu hľadal Tomi svoj sound, svoj hudobný rukopis, svoju identitu. Aj za cenu obrovských obetí.

Babyface si však predovšetkým vypočul Tomi pesničky a bol pripravený okamžite ho zaradiť do svojho tímu.


„Pozval ma k sebe, dokonca po mňa poslal drahé auto. V Amerike sú tieto extrémy celkom bežné, najprv nemám ani päť dolárov na živobytie, a vzápätí sa veziem do štúdia za milión,“ smeje sa Tomi. „Aj sme si spolu zajamovali, ponúkli mi vydanie CDčka aj dosť veľké peniaze. Bolo to už v roku 2003, no ja som ten kontrakt nepodpísal.“


Tomi odmietol ponuku od Babyfacea a v nasledujúcich rokoch aj od ďalších hudobných vydavateľstiev. „Dôvod bol ten, že si viem písať hudbu sám a mám vlastnú víziu. Nechcel som podpisovať kontrakt, ktorý mi nedáva umeleckú slobodu. Oni po mne chceli, aby som s nejakými ľuďmi písal pesničky pre iných. Do toho som sa však nechcel zapojiť.“

Informácie o skladateľskom talente Tomiho Popoviča pochádzajúceho z exotickej krajiny, akéhosi Slovenska, sa však v rámci hudobnej branže rýchlo rozšírili. Tomi sa dostal medzi americkú rhyhtm and bluesovú smotánku.

 

Aj ďalší „odberatelia“ hudobných nápadov Tomiho Popoviča sú známi aj u nás.

Tomi nazval prvý album jednoducho svojím menom. Všetky skladby na ňom zložil, naspieval, kompletne zaranžoval aj nahral sám. V Spojených štátoch a Japonsku sa hrajú hlavne pesničky „You Can Tell Me“ a „Baby Get Down “, ďalším singlom bude skladba „Waiting“. Tomiho hity už výrazne bodujú v hitparádach dokonca aj v susednom Maďarsku. Paradoxne na Slovensku album ešte nevyšiel, ale mala by to byť už len otázka niekoľkých týždňov. Tomi pripravuje spoločnú skladbu s Tinou a už takmer dva roky komunikuje aj s Rytmusom.


A to je stále len začiatok jeho kariéry. Tomiho ciele majú totiž americké rozmery. „Chcem predať z tohto albumu minimálne milión nosičov a aj sa mi to podarí. Ak nie, tak ma môžete zbiť.“ Popovičovskú drzosť, sebavedomie a zmysel pre najčernejší humor z neho ani Amerika očividne nevykorenila :-)))

 

Video "Magic Happens " a "All I Wanna Do "

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre