Ako uhasiť pálenie záhy

Pridané: 27.12.2010 | Autor: Mika | Pridal: BarBara

Výbuch sopky je veľmi nepríjemný. O to viac, keď vám sopka exploduje v hrudníku! Pocit, keď vám za hrudnou kosťou vyviera láva je mimoriadne bolestivý. Pálenie záhy je problém, ktorý netreba podceňovať.

 

fotografiafotografia

Za všetko sú zodpovedné kyslé žalúdočné šťavy, ktoré pomáhajú tráviť skonzumované jedlo. Občas sa im však zachce na miesta, kam nepatria. V pažeráku, ktorý nie je na žieraviny stavaný potom dochádza k explóziám. Páleniu záhy sa dá vyhnúť, ak si osvojíte nasledujúce desatoro:


Dobre si rozmyslíte, čo si dáte do úst. Niektoré potraviny totiž s takmer 100 % istotou zaručujú pálenie záhy. Škrtáme čokoládu, kávu, čaj, kolu, paradajkový pretlak, citrusové šťavy, korenené jedlá, cesnak, cibuľu a mentol.


Nelámte svetové rekordy v jedení! Čím rýchlejšie do seba nahádžete jedlo, tým je väčšia šanca, že sa ozve záha. Stres v žiadnom prípade nepatrí za jedálenský stôl a preto si doprajte luxus v podobe dostatočného času na pokojné raňajky, obed a večeru.


Spoza stola nesmerujte do postele! Dopriať si po obede popoludňajšiu siestu, alebo ľahnúť si rovno po večery je síce lákavé ale nebezpečné. Noviny si radšej prečítajte po sediačky a do postele sa vyberte najskôr až dve hodiny po večeri.


Presvedčte sa, že posteľ plná vankúšov je nielen romantická ale aj pohodlná! Je dôležité, aby ste spávali so zvýšenou hlavou a preto si usteľte viac vankúšov.


Zahaste poslednú cigaretu, neotvárajte fľašu alkoholu!
Nenoste tesné oblečenie! Už sa zmierte s tým, že do tých riflí sa jednoducho nenarvete! Oblasť brucha by nemala byť ničím sťahovaná. Ani opaskom! Zvoľte radšej traky.


Schudnite! Pálenie záhy sa vytráca s každým schudnutým kilogramom. Jedávajte radšej častejšie a menšie porcie.

 

CHUDNITE PRI ŠIALENÝCH ŠPORTOVÝCH VIDEÁCH

TU

 

Vyhýbajte sa práci v predklone! Ak chcete niečo zdvihnúť zo zeme, radšej si čupnite, ako by ste sa mali preto skloniť.


Vo fitnescentre používajte nielen svaly ale aj hlavu! Záha totiž dokáže potrápiť aj športovcov, ktorí to preháňajú s posilňovaním. Dvíhanie ťažkých závaží totiž dokáže vyháňať žalúdočnú kyselinu nahor.


Skontrolujte, čo užívate! Takmer všetky lieky dokážu podráždiť žalúdok. Expertmi sú najmä antidepresíva, antibiotiká, lieky proti bolesti, antikoncepcia a lieky proti vysokému krvnému tlaku.

 

fotografiafotografiafotografia

Ako uhasiť požiar v hrdle?
Ak vás páli záha len výnimočne, stačí, ak sa napijete nesýtenej zásaditej minerálky, alebo užijete antacidá, ktoré sú voľne predajné v lekárňach. Zlatá éra sódy bikarbóny sa už skončila! Pri pálení záhy síce prinesie krátkodobú úľavu, avšak jej opakovaným užívaním si môžete rozhádzať vnútro. V lekárni si preto pýtajte antacidá!


Pacienti klopú na dvere lekárov, až keď zažívajú vnútorné požiare denne po každom jedle. Lekár len väčšinou skonštatuje, že sliznica pažeráka je už veľmi poškodená, výnimkou nie sú vredy alebo krvácanie. Operácia je neodvratná! A to môže byť pacient rád, že sa vyhol rakovine! Ak nechcete dopadnúť takto, ešte raz si prečítajte desatoro.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre

Medo | 30.08.2008 19:22:53 Reagovať
co nezje mna. Pijem len zeleny caj (sem-tam s ginkom) a ziadna zaha nepali...
user avatar
chris | 29.08.2008 11:49:41 Reagovať
...vzdat sa vsetkeho dobreho a pohodlneho... este ze palenie zahy nema na svedomi aj sex.... potom by uz bolo dobre rovno zomriet.... :-) Inak ked bas pali zaha, tak si dajte pivo. Ale iba Plzen, to je jedine zasadite pivo na svete. A najlepsie... Prepacte za reklamu, ale to je tak. Podla mna Plzen by mala byt na lekarsky predpis :-) nie vela, tak 3 denne by som bral. Mozno teraz nejaka ZP pride s takymto "reklamnym trokom" a prestupim okamzite :-)))))
user avatar
 | 30.08.2008 11:41:25 Reagovať
skuste pohar mlieka, pit fatru(je zasadita).... cokolada neuskodi, ak je v malom mnozstve, a samozrejme neskombinovana s kavou, alebo inou podpornou latkou palenia zahy. Vsetko v mensom mnoztve neuskodi. Ak to vsak clovek prehana, moze naozaj skoncit v nemocnici(a to je ten lepsi pripad)