Red Hot Chili Peppers sa súdia o „Californication“

Pridané: 22.11.2007 | Autor: SilviaTurnerova | Pridal: chris

Členovia kapely Red Hot Chili Peppers zažalovali televíznu spoločnosť Showtime Network kvôli používaniu názvu „Californication".
RHCHPRHCHP

Spoločnosť pod týmto názvom začala vysielať televízny seriál, bez dohody s kapelou. Frontman kapely Anthony Kiedis povedal: „"Californication" je názov nášho albumu, videoklipu a skladby. A aby prišla nejaká televízna šou a ukradla našu identitu nie je správne."

Spoločnosť Showtime Network produkuje pod názvom „Californication" televízny seriál, ktorého pilotná časť bola odvysielaná toto leto. V seriály účinkuje David Duchovny, známy zo seriálu Akty-X, ako novinár Hank Moody, ktorý sa presťahoval do Los Angeles a problémy komplikujú nielen jeho prácu ale i vzťah s priateľkou a dcérou. V seriály vystupuje aj postava nazvaná „Dani California" - takto nazvali Red Hot Chili Pepper titulnú skladbu z ostatného albumu „Stadium Arcadium", ktorý vyšiel v roku 2006.

Okrem televíznej siete kapela zažalovala aj Toma Kapinosa, ktorý je tvorcom a producentom seriálu, a produkčné spoločnosti Twilight Time Films a Aggressive Mediocrity.

Album „Californication", na ktorej je aj rovnomenná skladba, vydala kapela v roku 1999, ako svoj siedmy štúdiový album. Album zožal veľký úspech. Kapela s ním bola nominovaná na Grammy a celosvetovo sa ho predalo viac ako 15 miliónov kópií.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre