Idylický návrat Paradise

Pridané: 23.11.2007 | Autor: ImroSimig | Pridal: chris

Vanessa Paradis sa po šiestich rokoch vrátila s novým albumom „Divinidylle". (Božská idyla)
Vanessa Paradis.jpgVanessa Paradis.jpg

Zaujímavé pomenovanie platne vyjadruje podľa asociácie slov krehkosť hudby a dlhú dobu čakania (večnosť). Na priamu otázku prečo titul Divinidylle, odpovedá Vanessa jednoducho: „A prečo nie?"

Novinka s poradovým číslom päť vyvracia zámer tridsaťštyriročnej Parížanky skoncovať so spievaním, zamýšľaným pred platňou Bliss (2000). Na francúzskom trhu sa album objavil už začiatkom septembra, no európske vydanie dostalo zelenú až koncom októbra. Z pôvodne pätnástich, prevažne autorských skladieb sa na regulárne vydanie platne dostalo jedenásť. O dve nevydané skladby viac ponúka limitovaná edícia a naplánované je aj vianočné vydanie s bonusovou piesňou „Abracadabra"

Platňa vznikala takmer dva roky a životná partnerka Johnyho Deppa si na spoluprácu prizvala overený team spolupracovníkov, vedený gitaristom, skladateľom a producentom Matthieuom Chedidom - Bliss (2000), ukrývajúcim sa za iniciálou M, známym spoluprácou aj so Seanom Lennonom. Spoločným duetom M a Vanessy je skladba „Les Piles" (Baterky) s textovým odkazom na Iggyho Popa a skladbu „Passenger".

Nahrávalo sa v štúdiu Labo M v Paríži s muzikantskou podporou bubeníka Patrica Rensona, basgitaristu Jérôma Goldeta a klávesistu Albina De La Simone. Otvorený komunikatívny a tvorivý prístup položil základy zrelého pop-rockového počinu s prvkami reggae, folku, bluesu a country.

Vydanie albumu sprevádza v étery titulná skladba Divinidylle, ktorej videoklip ako aj zábery z natáčania albumu ponúkajú jej oficiálne stránky. Koncertné turné Divinidylle tour 2007 po tridsiatich francúzskych mestách odštartovala sympatická matka dvoch detí už v októbri a potrvá až do 19. decembra, kedy ho ukonči koncertom v parížskej hale Bercy.

Európa Vanessu Paradis zaregistrovala ako speváčku už v štrnástich rokoch prostredníctvom hitu Joe Le Taxi (1986), no paradoxne sa jej úspech vo Francúzsku rodil veľmi ťažko.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre