V Prešove otvorili nové nahrávacie štúdio

Pridané: 02.10.2008 | Autor: PeterTarasovic | Pridal: chris

Uplynulý piatok sa v Prešove stretlo hneď niekoľko slovenských spevákov a skupín. Producent Vladimír Gnepa, zvaný tiež „Randy“, ktorý sa podieľal na produkcii niekoľkých úspešných albumov Pehy, Mira Jaroša, skupiny Nocadeň a mnohých ďalších, totiž otváral svoje vlastné nahrávacie štúdio.
foto: Jaro Jaris Vaľkofoto: Jaro Jaris Vaľko

Randy predtým spolupracoval viac než sedem rokov s Martinom Migašom v štúdiu Perina. Už dlhšie  sa však zahrával s myšlienkou rozbehnúť svoj vlastný biznis. Spolu so švagrom sa ešte v máji dohodli, čo od nového štúdia očakávajú a pustili sa do práce.
 Randyho skúsenosti s produkciou naozaj nie sú malé.  Jeho prvá spolupráca so skupinou Peha bola pri ich treťom CD s názvom „Experiment“. Od Pehy vtedy dostal úlohu zaexperimentovať s dvomi piesňami, ktoré sa podľa nich na album absolútne nehodili. Išlo o piesne „Naoko spím“ a „Slnečná balada“. Práve skladba „Naoko spím“ sa vtedy stala Grand Prix Rádio Skladbou Roka.  Okrem Pehy však Randy pracoval aj pre mnohých ďalších interpretov.  Podpísaný je aj pod niekoľkými remixovanými verziami piesne „ Spadla z oblakov“ od Mira Jaroša.Medzi zúčastnenými sa na otvorení štúdia pohyboval aj spevák skupiny Smola a Hrušky, Jozef Kramár, alias Spoko. Skupina v súčasnosti pripravuje nový album, na ktorom chlapci spolupracujú práve s Randym. Aj oni si jeho prácu pochvaľujú. Podľa nich je Randy veľmi príjemný človek, ktorý má dar byť veľmi asertívny a dokáže byť stále v pohode. Práve preto sa aj Spoko z novootvoreného štúdia veľmi teší.

Randyho klientela je skutočne veľmi široká a zahŕňa interpretov hrajúcich rôzne hudobné štýly. Všetky albumy znejú úplne odlišne. A nie len albumy. Miro Jaroš na Randym obdivuje, že dokáže vydať jednu pieseň na viacero spôsobov a vždy znie úplne ináč. Prednedávnom vydali už spomínaný maxisingel piesne „Spadla z oblakov“, na ktorý Randy prispel hneď piatimi verziami tejto piesne.Práce na poslednom albume Mira Jaroša trvali viac než rok. Miro sa však drží hesla: „Vráti sa ti toľko, čo do toho dáš.“  Pri príprave svojho najnovšieho albumu sa Miro participoval aj na vymýšľaní melódií a niekoľkých textov. „Bolo to veľmi náročné,“  pokračuje, „ ale keďže som vedel, že chcem spolupracovať s Randym, bolo mi jasné, že budem musieť vycestovať do Prešova a investovať do toho viac peňazí, úsilia aj námahy“.  Viac úsilia však musel vynaložiť okrem Mira aj Randy.  Napriek tomu, že štúdio funguje zatiaľ iba mesiac, už teraz Randy avizuje väčší projekt. „Pracujeme so speváčkou Michaellou, ktorá podobne ako Miro Jaroš hľadá svoju tvár. Robíme všetko preto, aby to bolo stále lepšie a lepšie“. 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre