Richard Müller si vyšliapol na Václava Havla!

Pridané: 09.10.2008 | Autor: ErikMader | Pridal: chris

Richard Müller je zdá sa z najhoršieho vonku. Evidentne nabral chuť do života. Jedným z  podstatných pozitívnych impulzov, ktoré mu počas leta zlepšili náladu bolo prijatie  jeho vystúpení na troch  festivaloch - na Pohode, Pustohlave a českom festivale Berounské Letorosty.

 

foto: Alena Šustrováfoto: Alena Šustrová

„Už na Pohode som bol veľmi milo prekvapený odozvou publika na moje nie celkom presvedčivé vystúpenie,“ hovorí Richard Müller a dodáva, že práve na najväčšom slovenskom festivale sa mu dostalo aj nebývalej cti. Uznanie mu vyjadril bývalý prezident Václav Havel! A to napriek tomu, že sa s Václavom Havlom stretol  vo festivalovom zákulisí v naozaj  neštandartnej situácii. Doslova si na túto osobnosť vyšliapol.

Napriek nechcenej kolízii sa rozhovor medzi dvoma osobnosťami niesol vo veľmi srdečnom duchu. A Richard Müller, hoci zvyknutý na komplimenty, len ťažko hľadal slová na obdiv, ktorý sa mu dostal z úst Václava Havla.  

Pozitívna skúsenosť z Pohody sa preniesla aj na ďalšie dve Müllerove festivalové vystúpenia, spomínané festivaly Pustohlav a Berounské Letorosty. Na tých mu asistovala aj novo vytvorená kapela v ktorej svoje umenie dokonale predvádzajú gitarista Henry Tóth či hráč na harmoniku Erich „Boboš“ Procházka. „Je až neuveriteľné, ako to títo páni vedia na pódiu rozbaliť,“ netají obdiv Richard Müller. „S touto kapelou chcem ísť  v budúcom roku  na turné,“ hovorí a dodáva, že v tomto duchu už inštruoval „kapelníka“ svojej sprievodnej skupiny, Juraja Kucháreka.   

Do konca roka čakajú Richarda Müllera už len akcie v Českej republike, pričom v drvivej väčšine pôjde o akcie pre uzavretú spoločnosť. Výnimkou bude Vianočný koncert v pražskom Žofíne, na ktorý dostal pozvanie od Lucie Bílej.

Už 15. októbra sa oficiálne začne predávať album „Müller spieva Lasicu, Lasica spieva Müllera a Lasica a Müller spievajú Filipa“. Ten sa doteraz dostal k fanúšikom iba prostredníctvom limitovanej edície s exkluzívnym obalom, ktorý je prácou Denisy Bogdalíkovej. Práve táto dáma je tiež supervízorkou pripravovanej knihy Richardových fotografií. Kniha je už  v podstate dokončená, ostáva už len zohnať  dostatok financií na jej vydanie. A podľa Richarda Müllera ide o niekoľko miliónov.

RM

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre