Patejdl bude chodievať do divadla na kontroly

Pridané: 17.10.2008 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

V pekný dátum 10.10. mala premiéru muzikálová podoba filmu „Fontána pre Zuzanu“. V ten istý deň oslavoval narodeniny jeden z kľúčových členov skupiny Elán a predovšetkým autor legendárnych pesničiek z Fontány Vašo Patejdl.

 

Vašo PatejdlVašo Patejdl

Samozrejme, že to nebola náhoda. „Vymysleli to ľudia z produkcie muzikálu, takže som to vedel už rok vopred,“ priznal sa krátko po premiére Vašo. „Prišlo im to ako dobrý dôvod na to, aby premiéru načasovali  práve na moje narodeniny a ja som s tým súhlasil.“

Predtým si to však na Fontáne riadne odpracoval. Vašo Patejdl zložil do muzikálovej podoby „Fontány pre Zuzanu“ tri nové pesničky a aj scénickú hudbu.  Bral už pritom do úvahy napríklad aj hlasové rozsahy mladých spevákov vo Fontáne. Odspievať skladbu „Ak nie si moja“ tak ako Vašo Patejdl totiž nedokáže každý.
Po premiére takto zhodnotil autor hudby spevácke výkony hlavných predstaviteľov.Po víkendových premiérach čaká muzikálovú „Fontánu pre Zuzanu“ viac ako 60 riadnych predstavení. Nie je vylúčené, ba dokonca je vysoko pravdepodobné, že na niektorom z nich sa ešte Vašo Patejdl objaví.


Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre